Pogoda na jutro - sobota 3.12. Mroźna noc w całym kraju. Za dnia może poprószyć

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Zarówno w nocy, jak za dnia będą regiony, w których może popadać śnieg. W sobotę na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 do 4 stopni Celsjusza. Pogoda będzie wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Polska pozostaje w zasięgu układu wysokiego ciśnienia znad Rosji, ale od południowego zachodu wbija się w ten obszar wyżowy niż śródziemnomorski. Wciśnie się od południa front atmosferyczny, wędrujący na północ. Zimne powietrze ze wschodu zacznie być od południa wypierane przez cieplejsze masy.

Pogoda na noc

Noc przyniesie nam pochmurną aurę z lokalnymi przejaśnieniami. Od południa w głąb kraju przemieszczać się będą słabe opady śniegu do 1-2 centymetrów. Padać nie będzie tylko na północy. Temperatura minimalna sięgnie od -5 i -7 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez -2 i -3 st. C w centrum kraju, do -1 i -2 st. C na południu. Wiatr powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu.

Pogoda na jutro - sobota 3.12

Sobota przyniesie nam na ogół duże zachmurzenie. Na zachodzie, północy i w centrum kraju pojawią się opady śniegu do 1-5 cm, lokalnie śniegu z deszczem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -2 st. C na Suwalszczyźnie, przez 0 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Podkarpaciu i w Małopolsce. Wiatr ze wschodu i południowego wschodu powieje słabo i umiarkowanie.

Pogoda na sobotę 3.12
Pogoda na sobotę 3.12tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 3.12

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się na poziomie około 80-90 procent. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w sobotę 3.12
Warunki biometeorologiczne w sobotę 3.12tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc będzie pochmurna. Okresami pojawią się niewielkie opady śniegu. Temperatura minimalna sięgnie -3 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Sobota w Warszawie zapowiada się bardzo pochmurno, okresami poprószy śnieg. Termometry pokażą maksymalnie 0 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1014 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pochmurna. Temperatura minimalna wyniesie -3 st. C. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany. O północy barometry wskażą 1030 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka bardzo pochmurna sobota z okresowymi opadami śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -1 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1028 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem na ogół pochmurnego nieba, a okresami także opadów śniegu. Termometry pokażą minimum -2 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1016 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie pokryte dużym zachmurzeniem. Okresami pojawią się opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje ze wschodu. W południe barometry pokażą 1013 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pochmurną aurę z okresowymi opadami śniegu. Na termometrach zobaczymy minimum -1 st. C. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W sobotę mieszkańcy Wrocławia muszą spodziewać się na ogół pochmurnego nieba oraz okresami opadów śniegu. Temperatura maksymalna sięgnie 2 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1008 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie pochmurną aurę i okresami opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -2 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie sobota upłynie pod znakiem bardzo pochmurnego nieba. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 998 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości