Pogoda na jutro - sobota 29.01. Nocą będzie prószył śnieg, zrobi się ślisko przez opady i oblodzenia

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 29.01

Pogoda na jutro - sobota 29.01. Termometry pokażą maksymalnie od 0 do 8 stopni Celsjusza. Wystąpią opady śniegu, które będą przechodzić w opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu. Powieje silny wiatr.

W nocy z piątku na sobotę (28/29.01) wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia. Jedynie na wschodzie i południowym wschodzie kraju zachmurzenie będzie większe, miejscami popada słaby, przelotny śnieg. Nad ranem zachmurzenie wzrośnie również na zachodzie, pojawią się słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza na wschodzie do 0-1 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie umiarkowany, zachodni, skręcający na południowo-zachodni. Na wschodzie i południu Polski zrobi się ślisko przez oblodzenia i śnieg.

Pogoda na noc 28/29.01
Pogoda na noc 28/29.01tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - sobota 29.01

W sobotę nad ranem, na wschodzie i lokalnie na południu Polski, wystąpi umiarkowane zachmurzenie bez opadów. W ciągu dnia, od zachodu, zachmurzenie będzie szybko wzrastać do całkowitego, a wraz z nim z zachodu na wschód przemieści się strefa umiarkowanych, miejscami silnych opadów. Początkowo prognozuje się śnieg, następnie deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Termometry pokażą maksymalnie od 0-1 st. C na wschodzie kraju do 6-8 st. C na zachodzie, przy czym w pierwszej części nocy temperatura jeszcze będzie rosnąć i zacznie spadać dopiero po północy. W godzinach popołudniowych nad morzem, a wieczorem w rejonie Pomorza Zachodniego, powieje silny, porywisty, wiatr, osiągający w porywach do 70-80 kilometrów na godzinę. W nocy strefa silnego, północno-zachodniego wiatru obejmie cały kraj, a porywy osiągną prędkość od 40-60 km/h na wschodzie, przez 60-80 km/h w centrum, do 80-100 km/h w rejonie Pomorza.

Prognoza pogody na sobotę 29.01
Prognoza pogody na sobotę 29.01tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 29.01

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 80-90 procent. Wszędzie odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę 29.01
Warunki biometeo w sobotę 29.01tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Prognozowane jest początkowo duże zachmurzenie, możliwy słaby, przelotny opad śniegu. Następnie pojawią się rozpogodzenia. Temperatura minimalna wyniesie -2 st. C. Powieje umiarkowany, porywisty, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Prognozowany jest wzrost zachmurzenia do całkowitego ze słabymi i umiarkowanymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem od godzin południowych. Termometry pokażą maksymalnie 2-3 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. W południe na barometrach zobaczymy 1003 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Prognozowane są rozpogodzenia bez opadów. Na termometrach zobaczymy -1 st. C. Powieje umiarkowany, porywisty, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1021 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Prognozowane jest całkowite zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, wieczorem również deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 4-5 st. C. Wiatr dość silny, porywisty, będzie wiał z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 1008 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Prognozowane są rozpogodzenia bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni. Ciśnienie o północy osiągnie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Prognozowane jest całkowite zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi opadami deszczu ze śniegiem i deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4-5 st. C. Wiatr powieje dość silnie, będzie porywisty, południowo-zachodni. W południe barometry pokażą 1005 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Prognozowane są rozpogodzenia bez opadów. Termometry pokażą -1 st. C. Powieje umiarkowany, porywisty, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Prognozowane jest całkowite zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, po południu również deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 5-6 st. C. Wiatr dość silny, porywisty, będzie wiał z południowego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1035 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Prognozowane jest duże zachmurzenie ze słabymi, przelotnymi opadami śniegu w pierwszej części nocy. Temperatura minimalna wyniesie -3 st. C. Powieje umiarkowany, porywisty, północno-zachodni skręcający na południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Prognozowane jest duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, wieczorem i w nocy również deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 3-4 st. C. Wiatr będzie dość silny, porywisty, południowo-zachodni. W południe na barometrach zobaczymy 996 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 29.01
Warunki drogowe w sobotę 29.01tvnmeteo.pl

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości