Pogoda na jutro - sobota 26.11. Dzień pod znakiem chmur i opadów

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Zarówno w nocy, jak i za dnia możemy spodziewać się zachmurzenia i opadów wszelkiego typu. W sobotę na termometrach zobaczymy od -1 do 7 stopni Celsjusza. Aura będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

W ciągu nadchodzącej doby Polska znajdowała się będzie w tak zwanym wale wyżowym, czyli obszarze pola barycznego łączącym układy wysokiego ciśnienia, z których jeden zalega nad północno-zachodnią Rosją, a drugi obejmuje swym zasięgiem obszar południowo-zachodniej Europy. Od zachodu w ten obszar podwyższonego ciśnienia, pchana przez nieco cieplejsze powietrze pochodzenia atlantyckiego, wciskać się będzie strefa rozmywającego się frontu okluzji, przynosząc opady słabe opady deszczu i mżawki. Od północnego wschodu nad kraj w dalszym ciągu docierają zimne i względnie wilgotne masy powietrza kontynentalnego, które miejscami przynosić będą słabe opady śniegu.

Pogoda na noc 25/26.11

Nadchodząca noc zapowiada się pochmurno. W południowo-wschodniej części kraju pojawi się deszcz ze śniegiem, a miejscami śnieg. Na zachodzie wystąpią słabe opady deszczu i mżawki do mniej niż 3 litrów wody na metr kwadratowy. Lokalnie może być mglisto. Termometry pokażą maksymalnie od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 0° st. C w centrum kraju, do 3 st. C na zachodzie. Wiatr będzie słaby, a powieje ze zmiennych kierunków.

Pogoda na jutro - sobota 26.11

Sobotni poranek przyniesie nam miejscami mgły. Oprócz tego będzie pochmurno. Na Suwalszczyźnie spodziewane są słabe opady śniegu, zaś w regionach zachodnich i południowych deszcz, miejscami ze śniegiem. Na północy okresowo mogą pojawiać się niewielkie przejaśnienia, ale także i przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na Suwalszczyźnie, przez 3 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na południowym zachodzie. Powieje słabo z zachodu.

Pogoda na sobotę 26.11
Pogoda na sobotę 26.11tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 26.11

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 90 procent. W całym kraju warunki biometeorologiczne będą niekorzystne - będzie pochmurno, ponuro, wilgotno i zimno.

Warunki biometeorologiczne w sobotę 26.11
Warunki biometeorologiczne w sobotę 26.11tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc będzie pochmurna. Temperatura minimalna sięgnie -1 st. C. Zmienny wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Sobota w Warszawie upłynie pod znakiem zachmurzenia. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1014 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pochmurna. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Wiatr ze zmiennych kierunków będzie słaby. O północy barometry wskażą 1023 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka sobota z chmurami oraz przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Po południu możliwe są niewielkie przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 3 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1027 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pochmurnej aury. Termometry pokażą minimum 2 st. C. Ze zmiennych kierunków powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1011 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu niebo będzie zachmurzone, spodziewane są też słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C. Słabo powieje ze zmiennych kierunków. W południe barometry pokażą 1016 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pochmurną aurę. W drugiej części nocy wystąpią słabe opady deszczu. Na termometrach zobaczymy minimum 2 st. C. Wiatr ze zmiennych kierunków będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Mieszkańcy Wrocławia muszą spodziewać się zachmurzenia oraz opadów deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 6 st. C. Powieje słaby, północno-zachodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie aurę pochmurną, możliwe są słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie 2 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 994 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie sobota upłynie pod znakiem zachmurzenia i słabych opadów deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. W południe barometry wskażą 996 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 26.11
Warunki drogowe w sobotę 26.11tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości