Pogoda na jutro - sobota 20.08. Czeka nas tropikalna noc. Za dnia miejscami deszcz i burze

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na noc i na sobotę. Noc przyniesie całkiem wysoką temperaturę - w wielu regionach kraju termometry wskażą ponad 20 stopni Celsjusza. Sobota na zachodzie i w centrum będzie deszczowa, może także zagrzmieć.

W nocy w zachodniej części kraju pojawi się zmienne zachmurzenie oraz przelotny deszcz rzędu 10 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwe są też wieczorne burze (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Temperatura minimalna sięgnie od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do 21 st. C na Śląsku i Pomorzu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, skręcający na północno-zachodni.

Pogoda na jutro - sobota 20.08

Sobota na wschodzie zapowiada się przeważnie słonecznie. W pasie zachodnim i centralnym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie, a także przelotny deszcz i burze. Podczas wyładowań spadnie deszcz do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i powieje z prędkością 60-90 kilometrów na godzinę. Miejscami - zwłaszcza na Śląsku, Kujawach i w Małopolsce - burzom towarzyszyć mogą opady gradu. Temperatura maksymalna sięgnie od 22 st. C na Ziemi Lubuskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, będzie południowo-wschodni, skręcający na północno-zachodni.

Pogoda na sobotę 20.08
Pogoda na sobotę 20.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 20.08

Wilgotność powietrza sięgnie około 60-80 procent. W całym kraju będzie upalnie, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne na sobotę 20.08
Warunki biometeorologiczne na sobotę 20.08tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc przyniesie przelotny deszcz. Temperatura minimalna sięgnie 21 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami może przybierać na sile. Ciśnienie o północy wyniesie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W sobotę w Gdyni, Gdańsku i Sopocie spodziewany jest przelotny deszcz i burze (10-30 l/mkw. opadu i porywy wiatru do 60-90 km/h). Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Południowo-wschodni i wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 20 st. C. Wiatr będzie słaby, a powieje ze zmiennych kierunków. O północy barometry wskażą 980 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka dzień z przelotnymi opadami deszczu i burzami (spodziewane są opady do 10-30 l/mkw., porywy wiatru do 60-90 km/h, a także grad). Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Powieje zmienny, słaby wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 981 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Termometry pokażą minimum 20 st. C. Ze zmiennych kierunków powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu pojawią się chmury i deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Słabo powieje z północnego zachodu. W południe barometry pokażą 1001 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 19 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W sobotę mieszkańców Warszawy czeka przeważnie słoneczny dzień. Temperatura maksymalna sięgnie 31 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Termometry pokażą minimum 21 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 996 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Sobota we Wrocławiu przyniesie przeważnie pochmurną aurę z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 998 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego:  TR STOK / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości