Pogoda na jutro - poniedziałek, 24.10. Deszczowa noc w części kraju, w dzień do 21 stopni

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Na poniedziałek 24.10 prognozuje się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym miejscami popada deszcz lub mżawka. Temperatura wzrośnie miejscami do 21 stopni Celsjusza.

Polska dostaje się od zachodu pod wpływ rozległego niżu Beatrice z centrum ulokowanym nad Północnym Atlantykiem, między Szkocją i Islandią - poinformowała synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek. Nad krajem przemieszcza się z zachodu na wschód ciepły, pochmurny front atmosferyczny pchany przez płynące znad południowej Europy ciepłe masy powietrza. Za nim, nad zachodnie regiony Polski, wkroczy w poniedziałek chłodny front przyhamowując na chwilę napływ ciepła.

Pogoda na noc 23/24.10

Przed nami pochmurna noc z przejaśnieniami. Na zachodzie i północy kraju okresami popada deszcz o sumie do sześciu litrów wody na metr kwadratowy. Na południu i w centrum Polski miejscami zrobi się mglisto. Temperatura minimalna wyniesie od 6 stopni Celsjusza na Podlasiu, przez 9 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje południowy, słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny wiatr. 

Pogoda na noc
Pogoda na noc tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - poniedziałek, 24.10

Poniedziałek przyniesie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Okresami popada deszcz lub mżawka do pięciu l/mkw. Tylko na południu i południowym wschodzie nie będzie padać. Termometry pokażą maksymalnie od 12 st. C na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, na zachodzie i Pomorzu okresami dość silny.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - poniedziałek, 24.10

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-80 procent. Mieszkańcy północno-wschodniej Polski odczują chłód, a południowo-zachodniej części kraju ciepło. W pozostałych regionach zapanuje komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne przeważnie okażą się niekorzystne, tylko na południowym wschodzie będą neutralne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałek tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. Temperatura minimalna osiągnie 8 st. C. Powieje południowy, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie zapowiada się na ogół z dużym zachmurzeniem, możliwy jest słaby deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 17 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Barometry pokażą w południe 1001 hPa. 

Pogoda na noc - Trójmiasto

W nocy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie będzie pochmurna, okresami popada też deszcz. Na termometrach zobaczymy 10 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południa. Ciśnienie o północy osiągnie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W poniedziałek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie wystąpi na ogół duże zachmurzenie, okresami popada deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 16 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Na barometrach w południe zobaczymy 1012 hPa. 

Pogoda na noc - Poznań

Przed mieszkańcami Poznania pochmurna noc, okresami pojawi się deszcz. Temperatura minimalna sięgnie 11 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Poniedziałek w Poznaniu upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami, prognozuje się też przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 19 st. C. Południowo-zachodni wiatr okażę się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Barometry wskażą w południe 1001 hPa. 

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu będzie pochmurna z przejaśnieniami. Termometry pokażą 11 st. C. Wiatr południowy, będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Mieszkańców Wrocławia czeka w poniedziałek duże zachmurzenie z przejaśnieniami, okresami popada też deszcz. Temperatura maksymalna osiągnie 21 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie w południe wzrośnie do 998 hPa. 

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie zapowiada się pochmurna i mglista z rozpogodzeniami. Temperatura minimalna osiągnie 7 st. C. Powieje wiatr z południa, słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy sięgnie 992 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Poniedziałek w Krakowie upłynie pod znakiem pochmurnej aury z większymi przejaśnieniami. Termometry wskażą maksymalnie 20 st. C. Wiatr południowo-zachodni, okaże się słaby i umiarkowany. Na barometrach zobaczymy w południe 988 hPa. 

Warunki drogowe w poniedziałek
Warunki drogowe w poniedziałek tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości