TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - piątek 5.08. Część kraju burzowa, w wielu regionach upalnie

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W piątek aura podzieli Polskę. W większości kraju utrzyma się upał, a w niektórych regionach wystąpią burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 27 do 35 stopni.

Najbliższa noc zapowiada się pogodnie. Nad ranem na Nizinie Szczecińskiej spodziewany jest deszcz. Temperatura minimalna sięgnie od 12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr.

Pogoda na jutro - piątek 5.08

Piatek w zachodniej części kraju przyniesie przelotny deszcz i burze. Wyładowaniom towarzyszyć będą opady rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-90 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach będzie słonecznie lub wystąpi małe zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie od 27 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 35 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni.

Pogoda na piątek 5.08
Pogoda na piątek 5.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 5.08

Wilgotność powietrza w kraju sięgnie od 60 do 80 procent. W niemalże całym kraju będzie upalnie, jedynie na północnym zachodzie - gorąco. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w piątek 5.08
Warunki biometeorologiczne w piątek 5.08tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc zapowiada się pogodnie. Temperatura minimalna sięgnie 19 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1015 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Piątek w Gdyni, Gdańsku i Sopocie przyniesie słoneczną aurę. Termometry pokażą maksymalnie 31 st. C. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1013 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 16 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z południowego wschodu. O północy barometry wskażą 987 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka słoneczny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 33 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 983 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Termometry pokażą minimum 19 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu pojawi się przelotny deszcz i burze (z opadami do 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 60-90 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 32 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego zachodu. W południe barometry pokażą 1001 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 15 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W piątek mieszkańcy Warszawy czeka słoneczny i upalny dzień. Temperatura maksymalna sięgnie 32 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu będzie pogodna. Termometry pokażą minimum 17 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Piątek we Wrocławiu przyniesie słoneczną aurę. Temperatura maksymalna wyniesie 35 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 1000 hPa.

Warunki drogowe w piątek 5.08
Warunki drogowe w piątek 5.08tvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości