TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - piątek 3.12. Będzie padał śnieg i deszcz ze śniegiem

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki drogowe w nocy 26/27.01
Warunki drogowe w nocy 26/27.01tvnmeteo.pl
wideo 2/4
Pogoda na jutro 3.12

Pogoda jutro, czyli w piątek 3.12, upłynie pod znakiem pochmurnej aury z rozpogodzeniami. W wielu regionach popada śnieg i deszcz ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 4 stopnie Celsjusza.

Polska pozostaje na skraju dwóch układów niżowych: znad Estonii oraz znad Włoch. Południowo-wschodnie regiony kraju oraz północne pozostają w strefie frontów atmosferycznych z opadami. Z północy napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

W nocy będzie pochmurno z rozpogodzeniami. Na północy kraju wystąpią przelotne opady śniegu do 1-3 centymetrów, na Wybrzeżu deszczu ze śniegiem. Obfitsze opady śniegu pojawią się na Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Lubelszczyźnie do 5 cm, wysoko w górach do 10 cm. Jedynie na Podkarpaciu popada deszcz ze śniegiem. Na południowym wschodzie Polski warunki na drogach na drogach będą trudne. Temperatura minimalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce oraz w centrum kraju do 0 st. C na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni i zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę, najsilniejszy na północnym wschodzie.

Pogoda na jutro - piątek 3.12

Piątek przyniesie pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Na północy i północnym wschodzie kraju przelotnie popada śnieg do 1-3 cm, na Wybrzeżu deszcz ze śniegiem. Do południa opady śniegu również pojawią się na Lubelszczyźnie, Górnym Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu do 1-5 cm. Termometry pokażą maksymalnie od 0 st. C na Warmii i Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-60 km/h.

Prognoza pogody na piątek 3.12
Prognoza pogody na piątek 3.12tvnmeteo.pl

Warunki biometeo - piątek 3.12

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-90 procent. W całym kraju odczujemy chłód, będzie też wilgotno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na północy i południowym wschodzie kraju, w pozostałych regionach neutralne.

Warunki biometeo w piątek 3.12
Warunki biometeo w piątek 3.12tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 2 st. C. Wiatr zachodni, będzie umiarkowany i dość silny. Ciśnienie o północy osiągnie 988 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 2 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W południe barometry pokażą 994 hPa. 

Pogoda na noc - Trójmiasto

Pochmurno, opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy -2 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Ciśnienie o północy wyniesie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, powieje z zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1003 hPa. 

Pogoda na noc - Poznań

Pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie -4 st. C. Zachodni wiatr będzie wiał umiarkowanie i dość silnie. Ciśnienie o północy sięgnie 992 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie na ogół umiarkowane. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr z zachodu. W południe barometry pokażą 997 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Pogodnie. Termometry pokażą -3 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Ciśnienie o północy osiągnie 989 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie 4 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 995 hPa. 

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno, okresami opady mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -1 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Ciśnienie o północy sięgnie 977 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, do południa wystąpią przelotne opady śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr z zachodu. W południe barometry pokażą 984 hPa. 

Warunki drogowe w piątek 3.12
Warunki drogowe w piątek 3.12tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości