Pogoda na jutro - piątek, 26.08. Nocą miejscami zagrzmi, za dnia gorąco i parno

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda jutro, czyli na piątek 26.08, zapowiada się na ogół gorąco, ale spokojnie. Miejscami pojawią się przelotne opady deszczu i zagrzmi. Na termometrach zobaczymy maksymalnie do 33 stopni Celsjusza.

Przed nami pogodna noc. Tylko na krańcach północnych i zachodnich wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste z przelotnym deszczem o sumie 5-15 litrów wody na metr kwadratowy. Pojawią się tam też burze. Temperatura minimalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Mazowszu i Wybrzeżu. Powieje wschodni i południowo-wschodni wiatr, będzie on słaby i umiarkowany, choć podczas burzy może rozpędzić się do 80 kilometrów na godzinę.

Pogoda na jutro - piątek, 26.08

Piątek upłynie większości z nas pod znakiem pogodnej aury, tylko na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich pojawi się więcej chmur kłębiastych z przelotnym deszczem do 5-20 l/mkw. i burzami. Termometry pokażą maksymalnie od 28 st. C na Pomorzu i Ziemi Gorzowskiej, przez 30 st. C w centrum kraju, do 33 st. C na Pogórzu Karpackim. Wiatr, wschodni i południowo-wschodni, będzie słaby i umiarkowany, w burzach silny, bo osiągający prędkość do 90 km/h.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo - piątek, 26.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski sięgnie około 60 procent. We wszystkich regionach kraju będzie gorąco, a mieszkańcy zachodu odczują pogodę również jako parną. Warunki biometeorologiczne wszędzie okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W nocy w Warszawie będzie pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie 19 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka pogodny piątek. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 32 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe barometry pokażą 1001 hPa. 

Pogoda na noc - Trójmiasto

W nocy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie, poza tym przelotnie popada deszcz. Na termometrach zobaczymy 19 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy sięgnie 1018 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Piątek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie przyniesie pogodną aurę. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Wiatr okaże się wschodni, słaby i umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 1015 hPa. 

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu będzie pogoda. Temperatura minimalna osiągnie 18 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Mieszkańców Poznania czeka pogodny piątek, pod wieczór pojawi się nieco więcej chmur. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe barometry pokażą 1002 hPa. 

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry wskażą 18 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu. Ciśnienie o północy wyniesie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Na piątek synoptycy prognozują pogodną aurę we Wrocławiu. Po południu na niebie pojawi się więcej chmur, pod wieczór możliwy jest przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 997hPa, spada. 

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie zapowiada się pogodna. Temperatura minimalna osiągnie 15 st. C. Wiatr południowo-wschodni, będzie wiał słabo i umiarkowanie. Ciśnienie o północy wyniesie 988 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Piątek w Krakowie przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry pokażą 985 hPa. 

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości