Pogoda na jutro - piątek 19.08. Słoneczny wschód, pochmurny i deszczowy zachód

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. W piątek na wschodzie będzie słonecznie. Z kolei w zachodniej części Polski pojawią się chmury, przelotne opady oraz burze. W wielu regionach kraju zrobi się upalnie.

Nadchodzącej nocy w zachodniej części kraju wystąpi zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz o sumie do 10 litrów wody na metr kwadratowy. Możliwe są wieczorne burze, podczas których spadnie deszcz do 10-20 l/mkw. i powieje z prędkością 60-80 kilometrów na godzinę. Lokalnie mogą pojawić się mgły. Temperatura minimalna sięgnie od 16 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 21 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Pogoda na jutro - piątek 19.08

W ciągu dnia na wschodzie będzie przeważnie słonecznie. W zachodniej części kraju spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie oraz przelotny deszcz i burze. Podczas wyładowań spodziewane są opady rzędu 10-30 l/mkw. i porywy wiatru do 60-90 km/h. Miejscami - zwłaszcza na Śląsku, Ziemi Łódzkiej Kujawach i w Wielkopolsce - może pojawić się również grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 29 st. C na Suwalszczyźnie do 34 st. C w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany, na ogół południowo-wschodni wiatr.

Pogoda na piątek 19.08
Pogoda na piątek 19.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 19.08

Wilgotność powietrza sięgnie około 90-70 procent. W całym kraju będzie upalnie, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne na piątek 19.08
Warunki biometeorologiczne na piątek 19.08tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc zapowiada się pogodnie. Temperatura minimalna sięgnie 18 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Piątek w Gdyni, Gdańsku i Sopocie przyniesie przelotny deszcz i możliwe burze (10-30 l/mkw. opadu i porywy wiatru do 60-90 km/h). Termometry pokażą maksymalnie 31 st. C. Południowo-wschodni i wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie słaby, a powieje ze zmiennych kierunków. O północy barometry wskażą 982 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka słoneczny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 34 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 980 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod przelotnego deszczu. Termometry pokażą minimum 20 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 999 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu pojawią się przelotne opady i burze (z opadami do 10-30 l/mkw., porywami wiatru do 60-90 km/h oraz możliwym gradem). Temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 998 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 18 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W piątek mieszkańców Warszawy czeka przeważnie słoneczny dzień. Temperatura maksymalna sięgnie 32 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia i przelotnego deszczu. Termometry pokażą minimum 21 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 994 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Piątek we Wrocławiu przyniesie przeważnie pochmurną aurę z przelotnym deszczem i burzami. Podczas wyładowań spodziewane są opady do 10-30 l/mkw., porywy wiatru do 60-90 km/h, możliwy jest też grad. Temperatura maksymalna wyniesie 32 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 994 hPa.

Warunki drogowe w piątek 19.08
Warunki drogowe w piątek 19.08tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości