Pogoda na jutro - piątek 03.02. Może spaść do 10 centymetrów śniegu

Autor:
as,ps/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 30/31.03
Pogoda na noc 30/31.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Piątek 3.02 przyniesie obfite opady śniegu w wielu regionach kraju. Warunki na drogach będą niebezpieczne. Na zachodzie wiatr w porywach mocno się rozpędzi. Termometry wskażą maksymalnie od 0 do 7 stopni Celsjusza.

W nocy na wschodzie i południu kraju będzie pochmurno. Pojawią się słabe, lokalne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady śniegu. W pozostałych regionach nadchodzące godziny zapowiadają się dość pogodnie. W drugiej części nocy w zachodniej Polsce wystąpi wzrost zachmurzenia, a nad ranem również opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie mogą występować opady marznące, nawierzchnie będą śliskie, a warunki na drogach - trudne. Temperatura minimalna wyniesie od -5 i -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do -2 i -1 st. C na zachodzie Polski. Powieje umiarkowany wiatr północno-zachodni, skręcający od zachodu na południowo-zachodni.

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda na piątek 3.02

W piątek spodziewana jest na ogół pochmurna aura. Z zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów śniegu od 5-10 centymetrów przechodzących w śnieg z deszczem, a na zachodzie - w deszcz. Lokalnie prognozowane są opady marznące - na drogach będzie ślisko. Dzień bez opadów i z rozpogodzeniami szykuje się jedynie na krańcach wschodnich i północno-wschodnich. Termometry wskażą maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 7 st. C na zachodzie. Początkowo południowy wiatr w ciągu dnia będzie skręcał na zachodni i północno-zachodni. Okaże się on umiarkowany, na zachodzie silny, w porywach rozwijający prędkość do 70-80 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek 3.02

Wilgotność powietrza w ciągu dnia znajdzie się w granicach około 80-90 procent. Mieszkańcy całej Polski odczują chłód. Warunki biometeorologiczne wszędzie okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc przyniesie duże zachmurzenie z rozpogodzeniami. Początkowo może słabo padać deszcz ze śniegiem i śnieg, ale w późniejszych godzinach opady ustaną. Temperatura minimalna wyniesie -2/-1 st. C. Powieje umiarkowany wiatr, północno-zachodni, skręcający na południowo-zachodni. O północy barometry wskażą 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Piątek w Warszawie upłynie pod znakiem pochmurnej aury, a w godzinach popołudniowych może padać śnieg. W ciągu dnia na termometrach zobaczymy 0/1 st. C. Wiatr okaże się umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na południowo-wschodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie spodziewana jest pochmurna noc, ale z rozpogodzeniami. Termometry wskażą minimalnie -3/-2 st. C. Północno-zachodni, skręcający na południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany. Na barometrach o północy zobaczymy 1020 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu czeka pochmurny piątek z opadami śniegu. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do -1/0 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu i będzie skręcał na południowy wschód. Barometry pokażą w południe 1005 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Noc w Poznaniu będzie pochmurna, ale niebo ma się rozpogadzać. Na termometrach zobaczymy -3/-2 st. C. Powieje umiarkowany wiatr północno-zachodni, skręcający na południowo-zachodni. O północy ciśnienie osiągnie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W piątek w Poznaniu zapanuje pochmurna aura z opadami śniegu przechodzącymi w deszcz ze śniegiem i deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 4/5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach silny, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni. W południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu prognozowana jest pochmurna noc z rozpogodzeniami. Temperatura spadnie do minimum -2/-1 st. C. Umiarkowany wiatr okaże się północno-zachodni, skręcający na południowo-zachodni. O północy barometry pokażą 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Piątek we Wrocławiu zapowiada się pochmurno, z opadami deszczu ze śniegiem oraz deszczu. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 5/6 st. C. Powieje południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni wiatr, umiarkowany i w porywach silny. Ciśnienie w południe wyniesie 998 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc będzie pochmurna. Niebo będzie się rozpogadzać, ale mogą również wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Termometry pokażą -2/-1 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu, skręcając na południowy zachód. O północy na barometrach zobaczymy 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Piątek w Krakowie zapowiada się pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 1/2 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany. Barometry w południe wskażą 990 hPa.

Warunki drogowe w piątek
Warunki drogowe w piątektvnmeteo.pl

Autor:as,ps/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości