Pogoda na jutro - czwartek 25.08. Burzowy front znów przemierzy Polskę

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 28/29.01
Pogoda na noc 28/29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Czwartek w wielu regionach Polski będzie pochmurny, pojawią się przelotne opady oraz burze. Będzie gorąco, a miejscami upalnie. Pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

W nocy w pasie od Pomorza, przez Mazowsze, Ziemię Łódzką, Świętokrzyską, po Śląsk i Małopolskę prognozowane są opady deszczu do pięciu litrów wody na metr kwadratowy. Miejscami niewykluczone są wieczorne burze, podczas których spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i powieje z prędkością 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura minimalna sięgnie od 15 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 19 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni wiatr.

Pogoda na jutro - czwartek 25.08

Czwartek przyniesie nam zmienne zachmurzenie. W regionach od Pomorza, przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, po Śląsk i Małopolskę chmur będzie przybywać. Mogą pojawić się tam również przelotne opady deszczu i burze. Wyładowaniom towarzyszyć będą opady do 10-20 l/mkw., porywy wiatru do 60-80 km/h, a na Kujawach możliwy jest także grad. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 st. C na Pomorzu Gdańskim do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje ze wschodu.

Pogoda na czwartek 25.08
Pogoda na czwartek 25.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - czwartek 25.08

Wilgotność powietrza sięgnie około 70-80 procent. W większości kraju będzie gorąco i parno, na zachodzie zrobi się upalnie. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne na czwartek 25.08
Warunki biometeorologiczne na czwartek 25.08tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc przyniesie pogodną aurę. Temperatura minimalna sięgnie 16 st. C. Północno-wschodni i północy wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1021 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W czwartek w Gdyni, Gdańsku i Sopocie spodziewane jest zachmurzenie zmienne, przelotny deszcz i burze (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h). Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Północno-wschodni i północny wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1020 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W Krakowie noc będzie upływać pod znakiem dużego zachmurzenia i deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie słaby, a powieje ze zmiennych kierunków. O północy barometry wskażą 987 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka czwartek z przelotnymi opadami deszczu i burzami (spodziewane są opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h). Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 st. C. Powieje wschodni, słaby wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 985 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Termometry pokażą minimum 16 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1008 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu pojawią się przelotny deszcz i burza. Podczas wyładowań spodziewane są opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje ze wschodu. W południe barometry pokażą 1006 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc przyniesie zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy minimum 18 st. C. Wiatr z północnego wschodu będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

W czwartek mieszkańców Warszawy czeka dzień z małym zachmurzeniem. Temperatura maksymalna sięgnie 30 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Termometry pokażą minimum 16 st. C. Z północnego wschodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Czwartek we Wrocławiu przyniesie zmienne zachmurzenie, przelotny deszcz i burzę (z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Powieje wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 1002 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości