Pogoda na jutro - czwartek 18.08. Na ogół pogodnie, lokalnie może zagrzmieć. Do 33 stopni

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc
Pogoda na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Dzień zapowiada się na ogół pogodnie, jedynie miejscami mogą pojawić się słabe i przelotne opady deszczu oraz burze. Będzie gorąco i parno - termometry pokażą maksymalnie 33 stopnie Celsjusza. Pogoda będzie wpływać niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Polska pozostaje pod wpływem płytkiego letniego niżu Karin z centrum nad Austrią. Front znad południowo-wschodniej Polski rozmyje się, dając jeszcze w nocy słabe opady. Ale w czwartek uaktywni się kolejny front nad krańcami zachodnimi kraju, na którym rozwiną się mocno chmury burzowe. Z południa płynąć ma nad cały już kraj gorące parne powietrze zwrotnikowe, w którym temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza.

Pogoda na noc 17/18.08

W nocy należy spodziewać się małego i umiarkowanego zachmurzenia. W Małopolsce i na Podkarpaciu początkowo pojawi się więcej chmur z przelotnym deszczem, a w górach z burzami. Miejscami może być mglisto. Temperatura minimalna sięgnie od 15 st. C na Suwalszczyźnie, przez 18 st. C w centrum kraju, do 20 st. C w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Wiatr ze wschodu i południowego wschodu będzie słaby, jedynie podczas burz może przybierać na sile.

Pogoda na jutro - czwartek 18.08

W czwartek na niebie wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste, jedynie na zachodzie chmur może być więcej. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i w zachodniej części Dolnego Śląska prognozowane są przelotne opady deszczu do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze z gradem. Zagrzmieć może także w Karpatach. Termometry pokażą maksymalnie od 28 st. C na Suwalszczyźnie, przez 31 st. C w centrum kraju, do 33 st. C w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Wschodni i południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Podczas burz może osiągać prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - czwartek 18.08

Wilgotność powietrza sięgnie około 60-70 procent. W całym kraju będzie gorąco i parno, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc przyniesie pogodną aurę. Temperatura minimalna sięgnie 17 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Czwartek w Warszawie przyniesie pogodną aurę. Termometry pokażą maksymalnie 30 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 18 st. C. Wiatr będzie słaby, a powieje ze wschodu. O północy barometry wskażą 1013 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu w czwartek czeka pogodny dzień. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 1013 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą minimum 20 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 33 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 1000 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 19 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 996 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W czwartek mieszkańcy Wrocławia będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Jedynie pod wieczór pojawią się chmury. Temperatura maksymalna sięgnie 33 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 995 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie pochmurne niebo z rozpogodzeniami. Początkowo możliwy jest przelotny deszcz. Termometry pokażą minimum 18 st. C. Ze wschodu powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Czwartek w Krakowie będzie pogodny. Temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 984 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości