TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - wtorek, 5.07. W wielu miejscach przydadzą się parasole. Termometry pokażą do 26 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw,as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, czyli wtorek 05.07. Dzień zapowiada się pochmurno, a w niektórych regionach także deszczowo. Miejscami mogą wystąpić ulewy i burze. Na termometrach zobaczymy od 20 do 26 stopni.

We wtorek w południowo-wschodniej Polsce prognozowane jest duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu od 5 do 10 litrów wody na metr kwadratowy i burzami, podczas których może spaść nawet do 10-30 l/mkw. W pozostałych częściach kraju spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C w południowej Polsce, przez 24 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na południowym zachodzie. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, który w czasie burzy będzie silny i rozpędzi się do 70-90 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na wtorek, 05.07
Prognoza pogody na wtorek, 05.07tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - wtorek, 5.07

Wilgotność powietrza we wtorek wyniesie od 50 procent na północnym zachodzie kraju do ponad 90 procent na południowym wschodzie. W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, jedynie na wybrzeżu i południowo-wschodnich regionach Polski będzie chłodno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne jedynie na południowym wschodzie, w reszcie kraju będą neutralne.

Warunki biometeorologiczne we wtorek, 05.07
Warunki biometeorologiczne we wtorek, 05.07tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańcy Warszawy powinni przygotować się na pochmurny wtorek z przejaśnieniami. Okresowo mogą wystąpić słabe i przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 24 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

We wtorek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie prognozowane jest umiarkowane zachmurzenie. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 22 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Barometry pokażą w południe 1015 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu wtorek upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1009 hPa. 

Pogoda na dziś - Wrocław

We Wrocławiu wtorek zapowiada się pochmurno, z zachmurzeniem umiarkowanym. Termometry pokażą 26 st. C. Z kierunków północnych powieje słaby, umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie osiągnie 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie spodziewana jest pochmurna aura z przejaśnieniami. W ciągu dnia mogą pojawić się okresowe, przelotne opady deszczu i burze z opadami 10-30 l/mkw, momentami również grad. Temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Powieje wiatr z kierunków północnych, umiarkowany, podczas burz silny z porywami 70-90 km/h. Barometry pokażą w południe 988 hPa.

Warunki drogowe we wtorek, 05.07
Warunki drogowe we wtorek, 05.07tvnmeteo.pl

Autor:anw,as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości