Pogoda na dziś - wtorek, 16.08. Pogodny poranek, gwałtowne zjawiska po południu

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, czyli na wtorek 16.08. Pierwsza połowa dnia zapowiada się pogodnie w prawie całej Polsce, jednak po południu mogą wystąpić lokalne opady, a miejscami nawet burze. Będzie gorąco i parno - na termometrach zobaczymy od 27 do 31 stopni Celsjusza.

Wtorek zapowiada się pogodnie, miejscami nawet słonecznie. W drugiej połowie dnia prognozowane są lokalne opady i burze, które wystąpią w pasie od Pomorza Zachodniego po Podkarpacie. Burze przyniosą ze sobą 10-30 litrów deszczu na metr kwadratowy i porywy wiatru do 70-90 kilometrów na godzinę, a miejscami także opady gradu. Na termometrach zobaczymy od 27 stopni Celsjusza we wschodniej Polsce oraz w centrum do 31 st. C na zachodzie. Powieje słaby, zmienny wiatr.

Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - wtorek 16.08

W ciągu dnia wilgotność powietrza wyniesie 50-60 procent na terenie całego kraju. We wszystkich regionach będzie gorąco i parno, a w Polsce zapanują niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Warunki biometeo we wtorek
Warunki biometeo we wtorektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Wtorek w Warszawie początkowo zapowiada się pogodnie, ale w godzinach popołudniowych mogą wystąpić przelotne opady deszczu i burze. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 28 st. C. Z kierunków wschodnich powieje słaby wiatr. Ciśnienie będzie się wahać i w południe wyniesie 997 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie wtorek ma być pogodny. Jedynie po południu dnia spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze. Termometry pokażą do 27 st. C. Słaby wiatr powieje ze wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1009 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

Pogoda na dziś - Poznań

We wtorek mieszkańców Poznania czeka początkowo pogodna aura, jednak w drugiej części dnia spodziewane są przelotne opady. Temperatura maksymalna wyniesie 29 st. C. Wiatr będzie słaby i zmienny. W południe barometry pokażą 996 hPa, a ciśnienie będzie się wahać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Wtorek przyniesie we Wrocławiu pogodną aurę, ale w godzinach popołudniowych mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy 29 st. C. Powieje słaby, zachodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać i wyniesie w południe 993 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie wtorek upłynie pod znakiem umiarkowanego i dużego zachmurzenia. W drugiej części dnia mogą wystąpić przelotne opady i burze. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Zmienny wiatr okaże się słaby. Ciśnienie będzie się wahać i w południe na barometrach zobaczymy 980 hPa.

Warunki drogowe we wtorek
Warunki drogowe we wtorektvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości