Pogoda na dziś - środa, 31.08. Miejscami popada, ale przez chmury przebije się słońce

Autor:
anw,as/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na niedzielę 29.01
Pogoda na niedzielę 29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, czyli na środę 31.08. Przed nami pochmurny dzień, jednak w większości kraju będziemy mogli liczyć na rozpogodzenia. Miejscami spodziewane są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 stopnie Celsjusza, a w całym kraju odczujemy komfort termiczny.

Środa w większości kraju przyniesie zmienne zachmurzenie z licznymi rozpogodzeniami. Szczególnie pochmurno będzie na Pomorzu, gdzie prognozowane są opady od 1 do 5 litrów deszczu na metr kwadratowy, a po południu również na Dolnym Śląsku - tam wypiętrzą się chmury piętra średniego i wysokiego. W górach i na obszarach podgórskich również spodziewany jest przelotny deszcz.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19-20 stopni Celsjusza w północnej części kraju do 21-23 st. C w południowej Polsce. Powieje umiarkowany, północny wiatr, na Wybrzeżu w porywach dość silny, który obniży temperaturę odczuwalną do około 13-15 st. C.

Prognoza pogody na środę 31.08
Prognoza pogody na środę 31.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - środa, 31.08

W ciągu dnia wilgotność wyniesie 70-80 procent, z czego najwilgotniej będzie w pasie Wybrzeża. Na terenie całej Polski zapanuje komfort termiczny. Zapanują korzystne warunki biometeorologiczne, jedynie na północy i północnym zachodzie kraju okażą się one neutralne.

Warunki biometeorologiczne w środę 31.08
Warunki biometeorologiczne w środę 31.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Środa przyniesie w Warszawie zmienne zachmurzenie bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 21-22 st. C. Z północy powieje umiarkowany wiatr. Barometry pokażą w południe 1006 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie środa upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 17-19 st. C. Wiatr z północy będzie umiarkowany i dość silny. Ciśnienie w południe wyniesie 1022 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu prognozowana jest pochmurna środa ze zmiennym zachmurzeniem bez opadów. Termometry pokażą do 21-22 st. C. Północno-wschodni wiatr okaże się umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

We Wrocławiu w środę prognozuje się zmienne zachmurzenie. Nie będzie padać. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wzrośnie do 21-22 st. C. Umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu. Barometry pokażą w południe 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka pochmurna środa ze zmiennym zachmurzeniem, ale bez opadów. Na termometrach zobaczymy do 22-23 st. C. Wiatr z północnego wschodu będzie umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 993 hPa.

Warunki drogowe w środę 31.08
Warunki drogowe w środę 31.08tvnmeteo.pl

Autor:anw,as/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości