TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - środa, 11.05. Parasole przydadzą się tylko miejscami

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
as//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda w środę przyniesie miejscami zachmurzenie. Na Pomorzu i Mazurach mogą pojawić się przelotne opady, ale aura w większej części Polski będzie dla nas łaskawa - pogodna i ciepła.

Gdyby brać pod uwagę przeciętne (1991-2020) warunki termiczne dla początku drugiej dekady maja, to w tym okresie (z wyłączeniem stacji górskich i podgórskich) można by się spodziewać w środę temperatury maksymalnej od 10,1 st. C (Ustka) do 22,2 st. C (Tarnów) - wynika z najnowszej analizy IMGW. Tymczasem prognozy na 11 maja wskazują, że tego dnia w całej Polsce wartości temperatury maksymalnej znacznie przewyższą średnie.

Pogoda w środę

Jak zapowiada synoptyk tvnmeteo.pl. w środę będzie pogodnie, z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem. Przelotne deszcze mogą pojawić się jedynie w północnej części kraju. Termometry pokażą od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do nawet 27 st. C na Dolnym Śląsku. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale może okresowo przybierać na sile. 

Prognoza pogody na środę, 11.05
Prognoza pogody na środę, 11.05tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - środa, 11.05

Wilgotność powietrza będzie wysoka, w okolicach 70-90 procent. W całym kraju odczujemy komfort termiczny. Na Pomorzu i Mazurach warunki biometeorologiczne będą niekorzystne, a w reszcie kraju - neutralne.

Warunki biometeorologiczne w środę, 11.05
Warunki biometeorologiczne w środę, 11.05tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura nie przekroczy 24 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Zachmurzenie zmienne z możliwością przelotnego deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie będzie spadać: w południe barometry w Gdańsku pokażą 1011 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy ciśnienie 1002 hPa i będzie spadać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura dojdzie do 27 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe barometry pokażą 1000 hPa, a ciśnienie ma dalej spadać.

Pogoda na dziś - Kraków

Pogodnie. Termometry pokażą do 25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie będzie spadać, a w południe osiągnie 987 hPa.

Warunki drogowe w środę, 11.05 - dzień
Warunki drogowe w środę, 11.05 - dzieńtvnmeteo.pl

Autor:as//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości