TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - sobota, 6.08. Przelotny deszcz przyniesie ochłodzenie, od 21 do 29 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na piątek 19.08
Pogoda na piątek 19.08tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W sobotę 6.08 w wielu regionach kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Tylko na zachodzie dopisze pogodna aura. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 stopni Celsjusza.

Sobota na wschodzie i południu kraju upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu, miejscami też burzami. Podczas wyładowań atmosferycznych spadnie do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy, a wiatr w porywach rozpędzi się do 50-70 kilometrów na godzinę. W centrum początkowo wystąpi duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu o sumie 1-5 l/mkw., w drugiej części dnia prognozuje się rozpogodzenia. Tylko na zachodzie dopisze pogodna aura. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 stopni Celsjusza na Pomorzu Zachodnim, przez 24 st. C w centrum kraju, do 29 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-zachodni wiatr, umiarkowany, na wybrzeżu i wschodzie okresami dość silny, osiągnie prędkość do 40-60 km/h.

Prognoza pogody na sobotę 06.08
Prognoza pogody na sobotę 06.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota, 6.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 50 do 90 procent. Na przeważającym obszarze Polski odczujemy chłód, na zachodzie komfort termiczny, a na południowym wschodzie ciepło. Na wschodzie, północnym wschodzie i południu warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne, a w pozostałych regionach - neutralne.

Warunki biometeo w sobotę 06.08
Warunki biometeo w sobotę 06.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

W Warszawie sobota zapowiada się z dużym zachmurzeniem i słabym, przelotnym deszczem. Termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1008 hPa. 

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu czeka sobota z początkowo dużym zachmurzeniem, ale w ciągu dnia wystąpią większe rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach osiągnie do 40-60 km/h. W południe barometry pokażą 1022 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

Sobota w Poznaniu upłynie początkowo pod znakiem dużego zachmurzenia, w ciągu dnia rozpogodzi się do umiarkowanego. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 24 st. C. Wiatr umiarkowany, powieje z północnego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1012 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

W sobotę we Wrocławiu wystąpi początkowo duże zachmurzenie, poza tym przelotnie popada deszcze. W ciągu dnia prognozuje się większe rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 23 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, północno-zachodni. W południe ciśnienie osiągnie 1009 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańcy Krakowa mogą się spodziewać w sobotę umiarkowanego zachmurzenia wzrastającego do dużego z przelotnym opadem deszczu. Może pojawić się też burza. Termometry pokażą maksymalnie 22 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. W czasie burzy będzie wiał dość silnie, rozpędzi się w porywach do 50-70 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 990 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 06.08
Warunki drogowe w sobotę 06.08tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości