TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - sobota 29.01. Nad Polską przejdzie strefa opadów, miejscami silnych. Do 8 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 29.01

Pogoda na dziś - sobota 29.01. Synoptycy prognozują opady śniegu, które później zamienią się w deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Termometry pokażą od 0 do 8 stopni. Pod koniec dnia w części kraju zacznie porywiście wiać.

W sobotę nad ranem, na wschodzie i lokalnie na południu Polski, zachmurzenie będzie umiarkowane, padać nie powinno. W ciągu dnia, od zachodu, prognozuje się szybki wzrost zachmurzenia do całkowitego, a wraz z nim z zachodu na wschód przemieści się strefa umiarkowanych, miejscami silnych opadów. Początkowo popada śnieg, następnie deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 0-1 stopni Celsjusza na wschodzie kraju do 6-8 st. C na zachodzie, przy czym w pierwszej części nocy temperatura jeszcze będzie rosnąć i zacznie spadać dopiero po północy.

W godzinach popołudniowych nad morzem, a wieczorem w rejonie Pomorza Zachodniego, powieje silny, porywisty, wiatr, w porywach rozpędzi się do 70-80 kilometrów na godzinę. W nocy strefa silnego, północno-zachodniego wiatru obejmie cały kraj, a porywy osiągną od 40-60 km/h na wschodzie, przez 60-80 km/h w centrum, do 80-100 km/h w rejonie Pomorza.

Warunki biometeorologiczne - sobota 29.01

Wilgotność powietrza wahać się będzie od 80 do 90 procent. Wszędzie odczujemy chłód, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę 29.01
Warunki biometeo w sobotę 29.01tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Zachmurzenie wzrośnie do całkowitego ze słabymi i umiarkowanymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem od godzin południowych. Temperatura maksymalna sięgnie 2-3 st. C. Powieje umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni wiatr. W południe barometry pokażą 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Wystąpią całkowite zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, wieczorem również deszczu. Termometry pokażą 4-5 st. C. Wiatr będzie dość silny, porywisty, południowo-zachodni. W południe ciśnienie wyniesie 1008 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie będzie całkowite ze słabymi i umiarkowanymi opadami deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 4-5 st. C. Powieje dość silny, porywisty, południowo-zachodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy pokażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Wystąpi całkowite zachmurzenie ze słabymi i umiarkowanymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, po południu również deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5-6 st. C. Wiatr będzie dość silny, porywisty, powieje z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 1035 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Zachmurzenie będzie duże i całkowite ze słabymi i umiarkowanymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem, wieczorem i w nocy również deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 3-4 st. C. Wiatr dość silny, porywisty, będzie wiał z południowego zachodu. W południe ciśnienie wyniesie 996 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 29.01
Warunki drogowe w sobotę 29.01tvnmeteo.pl

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości