Pogoda na dziś - sobota 21.01. Uderzenie zimy. Spadnie sporo śniegu, powieje silny wiatr

Autor:
kw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Sobota przyniesie nam chmury oraz opady śniegu - miejscami dość intensywne. Oprócz tego możemy spodziewać się silniejszych porywów wiatru oraz zawiei śnieżnych. Warunki do podróżowania będą bardzo trudne.

W sobotę czekają nas pochmurne niebo oraz umiarkowane i intensywne opady śniegu, a na wschodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu, które przemieszczać się będą ze wschodu na zachód. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie w drugiej części dnia opady ustaną, mogą pojawić się przejaśnienia. Prognozowana suma opadów w ciągu 24 godzin na zachodzie i północy może wynieść 5-10 centymetrów, a w pozostałych regionach do 10-15 cm. Lokalnie w centrum i na południu opady mogą być silniejsze - do 20 cm. Termometry pokażą od -1/1 st. C na południu, wschodzie i w centrum do 2/4 st. C na północnym zachodzie Polski. Powieje umiarkowany wiatr. W porywach - szczególnie w północnej części kraju - może być silniejszy i osiągać 40-50 kilometrów na godzinę, co przyczyni się do powstawania zawiei śnieżnych. Na Wybrzeżu będzie wiać jeszcze mocnej - z prędkością do 70 km/h.

Warunki biometeorologiczne - sobota 21.01

W ciągu dnia wilgotność powietrza sięgnie 80-95 procent. Odczuwać będziemy chłód, a pogoda wpłynie niekorzystnie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w sobotę 21.01
Warunki biometeorologiczne w sobotę 21.01tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Sobota w Warszawie przyniesie chmury i opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i sam deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 2 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie umiarkowany i początkowo w porywach dość silny wiatr. W południe barometry wskażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańcy Gdyni, Gdańska i Sopotu muszą spodziewać się pochmurnego dnia z umiarkowanymi i intensywnymi, ciągłymi opadami śniegu w godzinach popołudniowych. Termometry pokażą maksymalnie 2 st. C. Z północnego wschodu powieje umiarkowany i w porywach silny wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 1025 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W sobotę w Poznaniu będzie pochmurno, spodziewane są też umiarkowane i intensywne, ciągłe opady śniegu. Temperatura maksymalna sięgnie 2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i w porywach silny, a powieje z północnego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1010 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Mieszkańców Wrocławia czeka dzień pod znakiem chmur oraz umiarkowanych i intensywnych, ciągłych opadów śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 0 st. C. Z północy powieje umiarkowany i w porywach dość silny wiatr. W południe barometry pokażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie w ciągu dnia będzie pochmurno. Pojawią się także opady śniegu, początkowo ciągłe, a następnie przelotne. W drugiej części dnia opady ustaną. Termometry pokażą maksymalnie 0 st. C. Słabo powieje ze zmiennych kierunków. W południe ciśnienie osiągnie 989 hPa.

Autor:kw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości