Pogoda na dziś - sobota 20.08. Chmury, deszcz i burze w części kraju. Do 32 stopni

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Tylko na wschodzie sobota będzie słoneczna. W pozostałej części kraju zrobi się pochmurnie, miejscami popada, mogą pojawić się również burze z gradem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 32 stopnie Celsjusza.

Sobota na wschodzie zapowiada się przeważnie słonecznie. W pasie zachodnim i centralnym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie, a także przelotny deszcz i burze. Podczas wyładowań spadnie deszcz do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i powieje z prędkością 60-90 kilometrów na godzinę. Miejscami - zwłaszcza na Śląsku, Kujawach i w Małopolsce - burzom towarzyszyć mogą opady gradu. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, będzie południowo-wschodni, skręcający na północno-zachodni.

Warunki biometeorologiczne - sobota 20.08

Wilgotność powietrza sięgnie około 60-80 procent. W całym kraju będzie upalnie, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne na sobotę 20.08
Warunki biometeorologiczne na sobotę 20.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W sobotę w Gdyni, Gdańsku i Sopocie spodziewany jest przelotny deszcz i burze (10-30 l/mkw. opadu i porywy wiatru do 60-90 km/h). Termometry pokażą maksymalnie 26 st. C. Południowo-wschodni i wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1011 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka dzień z przelotnymi opadami deszczu i burzami (spodziewane są opady do 10-30 l/mkw., porywy wiatru do 60-90 km/h, a także grad). Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Powieje zmienny, słaby wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 981 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu pojawią się chmury i deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Słabo powieje z północnego zachodu. W południe barometry pokażą 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

W sobotę mieszkańców Warszawy czeka przeważnie słoneczny dzień. Temperatura maksymalna sięgnie 31 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Sobota we Wrocławiu przyniesie przeważnie pochmurną aurę z opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 998 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości