Pogoda na dziś - sobota 13.08. Aura podzieli Polskę

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W północnej części kraju możemy spodziewać się słonecznej pogody. Na południu z kolei spodziewane są chmury, przelotne opady deszczu i burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 stopni Celsjusza.

Mieszkańcy północnych regionów kraju w sobotę będą mogli cieszyć się przeważnie słoneczną aurą. Z kolei na południu pojawi się umiarkowane zachmurzenie i W pozostałej części kraju utrzyma się umiarkowane zachmurzenie i duże przelotny deszcz. Niewykluczone są też burze z opadami do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 31 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

Warunki biometeorologiczne - sobota 13.08

Wilgotność powietrza sięgnie około 70-80 procent. W większości kraju będzie gorąco i wilgotno, na północnym zachodzie zrobi się upalnie. Biomet będzie zróżnicowany - na północny neutralny, a na południu niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne w sobotę 13.08
Warunki biometeorologiczne w sobotę 13.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Sobota w Gdyni, Gdańsku i Sopocie przyniesie słoneczną aurę. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1019 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańców Krakowa czeka dzień z przelotnymi opadami i burzami. Podczas wyładowań może spaść do 10-20 l/mkw. i powiać z prędkością 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 983 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu pojawi się zmienne zachmurzenie i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z północnego wschodu. W południe barometry pokażą 1006 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

W sobotę mieszkańców Warszawy czeka małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna sięgnie 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północnego wschodu. W południe na barometrach zobaczymy 1004 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Sobota we Wrocławiu przyniesie przeważnie pochmurną aurę z przelotnym deszczem i burzami. Podczas wyładowań spodziewane są opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Powieje północno-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 1000 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości