Pogoda na dziś - sobota, 10.06. Deszczowo i burzowo w części kraju, na termometrach nawet 29 stopni

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 2.10
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 2.10tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Na sobotę 10.06 prognozuje się zmienne zachmurzenie - od małego po duże. W części kraju pojawią się opady deszczu oraz burze. Biomet będzie niekorzystny. Tego dnia termometry wskażą od 21 do 29 stopni Celsjusza.

Sobota na południu i południowym wschodzie kraju, miejscami również w centrum, przyniesie duże zachmurzenie z opadami deszczu rzędu 10 litrów wody na metr kwadratowy. Mogą pojawić się tam też burze, podczas których spadnie do 10-25 l/mkw., a porywy wiatru osiągną prędkość do 60-80 kilometrów na godzinę. Lokalnie może spaść grad. W pozostałych regionach prognozuje się małe i umiarkowane zachmurzenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 21 stopni Celsjusza na Podkarpaciu do 29 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr, którego porywy będą miejscami silniejsze.

Prognoza pogody na sobotę
Prognoza pogody na sobotętvnmeteo.pl

Warunki biometeo - sobota, 10.06

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 50 do 90 procent. Warunki biometeo okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Przed mieszkańcami Gdańska, Gdyni i Sopotu pogodna sobota. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie 23 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy wiatr z północnego wschodu. Barometry pokażą w południe 1023 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Na sobotę w Krakowie prognozuje się duże zachmurzenie z opadami deszczu oraz burzami. Podczas wyładowań spadnie do 10-25 l/mkw., a wiatr w porywach rozpędzi się do 60-80 km/h. Termometry wskażą maksymalnie do 22 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Na barometrach zobaczymy w południe 985 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

Sobota przyniesie w Poznaniu pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, północno-wschodni wiatr. Barometry wskażą w południe 1006 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

Sobota w Warszawie upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Termometry wskażą maksymalnie 25 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, południowo-wschodni. Na barometrach zobaczymy w południe 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Sobota we Wrocławiu zapowiada się pogodna. Termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Północno-wschodni wiatr będzie wiał słabo i umiarkowanie, okresami silniej. Ciśnienie w południe osiągnie 1001 hPa.  

Warunki drogowe w sobotę
Warunki drogowe w sobotętvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości