TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - poniedziałek 17.01. Silny wiatr da się we znaki mieszkańcom Polski

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Maja Popielarska o pogodzie w Polsce
Maja Popielarska o pogodzie w Polscetvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plMaja Popielarska o pogodzie w Polsce

Pogoda na dziś. Poniedziałek (17.01) przyniesie silne porywy wiatru, nad morzem może wiać do 90-100 kilometrów na godzinę. Prognozuje się też opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 2-7 stopni Celsjusza.

W poniedziałek (17.01) Polska znajdzie się w strefie frontowej, najpierw północ kraju, potem centrum i południe. Prognozuje się całkowite zachmurzenie. Poza tym wystąpią intensywne opady deszczu, przechodzące na wschodzie i południu w deszcz ze śniegiem, mokry śnieg, a w górach śnieg. Spadnie do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy, natomiast w górach sypnie 6-12 centymetrów śniegu. Za frontem się przejaśni i rozpogodzi. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr silny, w porywach osiągnie prędkość do 70-90 kilometrów na godzinę, 90-100 km/h nad morzem i na Wybrzeżu.

Warunki biometeorologiczne - poniedziałek 17.01

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 90 procent. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 17.01
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 17.01tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Początkowo wystąpi całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem, w drugiej części dnia pojawią się rozpogodzenia. Termometry wskażą maksymalnie 5 st. C. Powieje silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni wiatr. W południe ciśnienie osiągnie 992 hPa, będzie szybko wzrastać.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Początkowo prognozowane jest całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu o zmiennym stopniu intensywności, w drugiej części dnia pojawią się rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Wiatr silny, porywisty, będzie wiał z północnego zachodu. W południe barometry wskażą 1007 hPa, ciśnienie będzie szybko wzrastać.

Pogoda na dziś - Poznań

Początkowo zachmurzenie będzie całkowite z przelotnymi opadami deszczu, w drugiej części dnia pojawią się rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr będzie silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1002 hPa, ciśnienie będzie szybko wzrastać.

Pogoda na dziś - Wrocław

Wystąpi duże i całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, w drugiej części dnia opady zanikną i pojawią się przejaśnienia. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 6 st. C. Powieje silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni wiatr. W południe ciśnienie wyniesie 1000 hPa i będzie szybko wzrastać.

Pogoda na dziś - Kraków

Prognozowane jest duże i całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu i wieczorem śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Wiatr będzie silny, porywisty, zachodni skręcający na północno-zachodni. W południe na barometrach zobaczymy 983 hPa, ciśnienie będzie szybko wzrastać.

Warunki drogowe w poniedziałek 17.01
Warunki drogowe w poniedziałek 17.01tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości