Pogoda na dziś - poniedziałek 09.01. Przez Polskę przejdzie strefa opadów

Autor:
as
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 27.03
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 27.03tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś, czyli poniedziałek 09.01. W prawie wszystkich regionach dzień zapowiada się pochmurno i deszczowo, jedynie na wschodzie miejscami nie będzie padać. Wysoka wilgotność powietrza sprawi, że odczujemy chłód i wilgoć. Na dodatek w całym kraju towarzyszyć nam będą niekorzystne warunki biometeorologiczne.

Poniedziałek w całej Polsce zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Nie będzie padać jedynie na Podlasiu i Lubelszczyźnie, ale w pozostałych regionach prognozowane są opady deszczu i mżawki do 5 litrów na metr kwadratowy, przemieszczające się z zachodu w głąb kraju. Termometry wskażą od 3 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, poprzez 8 st. C w centralnej części Polski do 10 st. C na południowym wschodzie. Powieje wiatr południowo-wschodni, tylko w na zachodzie południowo-zachodni, na ogół słaby i umiarkowany, okresowo dość silny i osiągający w porywach do 50-60 kilometrów na godzinę.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne

W ciągu dnia wilgotność powietrza wyniesie od 80 do 90 procent. Przełoży się to na subiektywne odczucie temperatury - w całym kraju odczujemy chłód i wilgoć. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne we wszystkich regionach.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańców Warszawy czeka pochmurny poniedziałek. Niebo będzie się przejaśniać, ale w godzinach popołudniowych prognozowane są opady deszczu do 5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr z południowego wschodu okaże się umiarkowany, okresami dość silny. Na barometrach zobaczymy w południe 992 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie w poniedziałek spodziewane jest duże zachmurzenie i opady deszczu do 5 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie umiarkowany wiatr, okresami dość silny. Ciśnienie wyniesie w południe 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Poniedziałek w Poznaniu przyniesie pochmurną aurę, a okresowo może padać deszcz do 5 l/mkw. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie do 6 st. C. Powieje południowy, umiarkowany i okresami dość silny wiatr. Barometry pokażą w południe 991 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

We Wrocławiu w poniedziałek zapanuje pochmurna aura z okresowymi opadami deszczu do 5 l/mkw. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 6 st. C. Wiatr z południowego zachodu okaże się umiarkowany, okresami dość silny. W południe na barometrach zobaczymy 987 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Poniedziałek upłynie w Krakowie pod znakiem pochmurnego nieba, a w godzinach popołudniowych również opadów deszczu do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie 9 st. C. Powieje umiarkowany, okresami dość silny wiatr z południowego wschodu. W południe ciśnienie osiągnie 977 hPa.

Warunki drogowe w poniedziałek
Warunki drogowe w poniedziałektvnmeteo.pl

Autor:as

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Olga/Shutterstock

Pozostałe wiadomości