TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - piątek 5.08. Kolejny upalny dzień. W części kraju zagrzmi

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na środę 10.08
Prognoza pogody na środę 10.08tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Upał w piątek 5.08 będzie dawać nam się we znaki. Spodziewane są też burze, którym mogą towarzyszyć opady rzędu 30 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 27 do 35 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś. W piątek mieszkańcy zachodniej części kraju muszą spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz z opadami do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 60-90 kilometrów na godzinę. W pozostałych regionach spodziewana jest pełnia słońca lub małe zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 27 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 35 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunku południowo-wschodniego i może skręcać na północny zachód.

Warunki biometeorologiczne - piątek 5.08

Wilgotność powietrza sięgnie od 60 do 80 procent. W niemalże całej Polsce będzie upalnie, jedynie na północnym zachodzie - gorąco. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeorologiczne w piątek 5.08
Warunki biometeorologiczne w piątek 5.08tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W piątek w Gdyni, Gdańsku i Sopocie będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31 st. C. Z północy powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie w południe sięgnie 1013 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańcy Krakowa będą mogli cieszyć się słonecznym dniem. Termometry pokażą maksymalnie 33 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie wyniesie 983 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Piątek przyniesie mieszkańcom Poznania przelotny deszcz i burze (z opadami do 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 60-90 km/h). Temperatura maksymalna sięgnie 32 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa.

Pogoda na dziś - Warszawa

Dzień w Warszawie będzie słoneczny i upalny. Temperatura maksymalna wyniesie 32 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Piątek we Wrocławiu będzie słoneczny. Temperatura maksymalna sięgnie 35 st. C. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie osiągnie 1000 hPa.

Warunki drogowe w piątek 5.08
Warunki drogowe w piątek 5.08tvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości