Pogoda na dziś - piątek 30.12. W połowie Polski pogoda może mocno pogorszać nastrój

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W piątek 30.12 w niektórych regionach kraju prognozowane są słabe i przelotne opady deszczu. Będą jednak miejsca, w których jest szansa na rozpogodzenia. W najcieplejszej chwili dnia termometry pokażą od 5 do 9 stopni Celsjusza.

Piątek przyniesie nam umiarkowane i duże zachmurzenie. Miejscami we wschodnich regionach kraju mogą wystąpić słabe i przelotne opady deszczu do 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 7 st. C w centrum kraju, do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Na wybrzeżu w porywach może osiągać do 50 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne - piątek 30.12

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie około 80-90 procent. Mieszkańcy zachodnich regionów kraju odczują ciepło, a wschodnich - komfort termiczny. Podobnie będzie w przypadku biometu - na zachodzie będzie niekorzystny, a na wschodzie - neutralny.

Warunki biometeorologiczne w piątek 30.12
Warunki biometeorologiczne w piątek 30.12tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Piątek w Warszawie przyniesie pochmurną aurę z rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Powieje z zachodu, słabo i umiarkowanie. W południe barometry wskażą 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańcy Gdyni, Gdańska i Sopotu muszą spodziewać się dnia z zachmurzeniem i rozpogodzeniami. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i okresami dość silny. W porywach może osiągać do 50 km/h. W południe ciśnienie sięgnie 1011 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Piątek w Poznaniu zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 8 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego zachodu i zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 1005 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

W piątek we Wrocławiu będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 9 st. C. Powieje z południowego zachodu, słabo i umiarkowanie. W południe barometry pokażą 1004 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie w ciągu dnia będzie pochmurno, ale pojawią się przejaśnienia. W pierwszej części dnia może słabo i przelotnie popadać deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Powieje słabo z zachodu. Ciśnienie osiągnie 990 hPa.

Warunki drogowe w piątek 30.12
Warunki drogowe w piątek 30.12tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości