TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - piątek, 27.05. Deszczowo w całym kraju, od 14 do 24 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek, 05.07
Prognoza pogody na wtorek, 05.07tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. W piątek 27.05 pojawią się opady deszczu, miejscami też burze. Podczas wyładowań wiatr może wiać z prędkością do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 do 23 stopni Celsjusza.

Na piątek 27.05 synoptycy prognozują umiarkowane i duże zachmurzenie. Okresami wystąpią opady deszczu do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Zagrzmi na południu Polski, w górach. Podczas burz może spaść do 25 l/mkw. Zjawiska możliwe są również na Pomorzu. Termometry pokażą maksymalnie od 14 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 kilometrów na godzinę, a w burzach do 80 km/h.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek, 27.05

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 80 procent. Wszędzie odczujemy chłód, miejscami będzie wilgotno i wietrznie. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Piątek w Warszawie zapowiada się pochmurny z dość obfitymi opadami deszczu. Po południu możliwe są przejaśnienia i słabnące opady. Temperatura maksymalna wyniesie 16 st. C. Powieje zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-60 km/h. W południe ciśnienie osiągnie 997 hPa. 

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Dzień w Gdyni, Gdańsku i Sopocie upłynie pod znakiem pochmurnej aury z dość obfitymi opadami deszczu, po południu możliwa jest burza. Termometry pokażą maksymalnie 15 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50-70 km/h. W południe barometry pokażą 1005 hPa. 

Pogoda na dziś - Poznań

Piątek w Poznaniu będzie pochmurny z opadami deszczu, po południu wystąpią przejaśnienia i słabnące opady. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 18 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa. 

Pogoda na dziś - Wrocław

Dzień we Wrocławiu upłynie pod znakiem pochmurnej aury. Poza tym wystąpią dość obfite opady deszczu, po południu możliwe są przejaśnienia i słabnące opady. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie do 50-60 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 999 hPa. 

Pogoda na dziś - Kraków

Piątek w Krakowie zapowiada się pochmurny z opadami deszczu, dość obfitymi. Po południu wystąpią przejaśnienia, możliwe są też burze. Termometry wskażą maksymalnie 21 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr z zachodu, w porywach osiągnie do 50-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 986 hPa. 

Warunki drogowe w piątek
Warunki drogowe w piątektvnmeteo.pl

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości