Pogoda na dziś - niedziela, 13.11. "Zgniły wyż" przyniesie pochmurną aurę, od 10 do 13 stopni

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na sobotę 28.01
Pogoda na sobotę 28.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Niedziela 13.11 w wielu regionach kraju upłynie pod znakiem pochmurnej aury. Miejscami może pojawić się mżawka. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 do 13 stopni Celsjusza.

W niedzielę pogodę w Polsce będzie kształtował rozległy układ wysokiego ciśnienia. Jednak ze względu na specyficzną wymianę powietrza nazywany jest "zgniłym wyżem", bowiem przynosi aurę charakterystyczną dla niżu.

Pogoda na dziś

Niedziela przyniesie dość pogodną aurę południowym regionom kraju. W pozostałej części Polski będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Miejscami nad ranem pojawią się mgły. Lokalnie możliwa jest też słaba mżawka. Termometry pokażą maksymalnie od 10 stopni Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu, przez 11 st. C w centrum kraju, do 13 st. C na Pomorzu. Wiatr zmienny, słaby okaże się jedynie na zachodzie, natomiast w pozostałej części kraju - umiarkowany.

Prognoza pogody na niedzielę 13.11
Prognoza pogody na niedzielę 13.11tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - niedziela, 13.11

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 90 procent. Warunki biometeorologiczne okażą się neutralne.

Warunki biometeo w niedzielę 13.11
Warunki biometeo w niedzielę 13.11tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Niedziela w Warszawie upłynie pod znakiem pochmurnej aury. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Wiatr słaby, będzie wiał ze zmieniających się kierunków. Barometry wskażą w południe 1018 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Przed mieszkańcami Gdańska, Gdyni i Sopotu pochmurna niedziela. Możliwa jest też słaba mżawka. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Wiatr będzie słaby, zmienny. Na barometrach zobaczymy w południe 1031 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zapowiada się pochmurna niedziela w Poznaniu. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1019 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Niedziela we Wrocławiu przyniesie zachmurzenie duże do umiarkowanego, możliwe są też rozpogodzenia. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 12 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. Na barometrach zobaczymy w południe 1015 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Niedzielny poranek w Krakowie będzie mglisty niedzielny. Kiedy zjawiska ustąpią prognozuje się dość pogodną aurę. Termometry pokażą maksymalnie 10 st. C. Wiatr okaże się słaby, południowo-wschodni.

Warunki drogowe w niedzielę 13.11
Warunki drogowe w niedzielę 13.11tvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości