TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na dziś - czwartek 26.05. Dzień pod znakiem deszczu. Miejscami może zagrzmieć

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś - czwartek 26.05. W wielu regionach kraju możemy spodziewać się chmur i opadów deszczu. Lokalnie pojawią się burze. Temperatura maksymalna sięgnie od 17 do 23 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś. W północnej części kraju niebo będzie pochmurne, ale prognozowane są też przejaśnienia. Może przelotnie popadać deszcz. Na Mazurach spodziewane są burze, którym towarzyszyć będą opady do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. W reszcie kraju czwartek zapowiada się pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie od 17 stopni Celsjusza na Podlasiu do 23 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr. Chwilami jego porywy mogą rozpędzać się do 40-60 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne - czwartek 26.05

Wilgotność powietrza w wyniesie około 80-90 procent. W większości kraju odczuwać będziemy chłód, jedynie na południowym wschodzie wystąpi komfort termiczny. Pogoda wpłynie niekorzystnie lub neutralnie na nasze samopoczucie.

Warunki biometeorologiczne w czwartek 26.05
Warunki biometeorologiczne w czwartek 26.05tvnmeteo.pl

Pogoda na dzień - Trójmiasto

W czwartek mieszkańcy Gdyni, Gdańska i Sopotu mogą oczekiwać dużego zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 19 st. C. Powieje umiarkowanie z zachodu, jednak okresami porywy będą osiągać do 40-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1011 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie dzień upłynie pod znakiem małego i umiarkowanego zachmurzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Z zachodu powieje umiarkowany wiatr, który chwilami może rozpędzać się do 40-60 km/h. W południe ciśnienie sięgnie 989 hPa.

Pogoda na dzień - Poznań

Czwartek w Poznaniu zapowiada się bardzo pochmurno, wystąpi też przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Wiatr z zachodu powieje słabo i umiarkowanie. Okresami jego porywy będą rozpędzać się do 40-60 km/h. Ciśnienie w południe sięgnie 1005 hPa.

Pogoda na dzień - Warszawa

W czwartek w Warszawie spodziewane jest duże zachmurzenie i przelotny deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 20 st. C. Powieje z zachodu, umiarkowanie, choć chwilami porywy mogą rozpędzać się do 40-60 km/h. W południe barometry wskażą 1002 hPa.

Pogoda na dzień - Wrocław

Dzień we Wrocławiu zapowiada się pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie 21 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, ale chwilami może dochodzić do 40-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1003 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości