Pogoda na dziś - czwartek 18.08. Pogodnie w wielu regionach. Miejscami może zagrzmieć

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Czwartek przyniesie nam niewielkie zachmurzenie w większości kraju. Lokalnie niewykluczone są przelotne opady deszczu oraz burze. Będzie gorąco, a nawet upalnie - termometry pokażą maksymalnie od 28 do 33 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia na niebie pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie kłębiaste i tylko na zachodzie może się bardziej chmurzyć. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i w zachodniej części Dolnego Śląska wystąpią przelotne opady deszczu do 5-20 litrów wody na metr kwadratowy oraz burze z gradem. Zagrzmieć może także w Karpatach. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 28 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 31 st. C w centrum kraju, do 33 st. C w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Powieje słabo i umiarkowanie ze wschodu i południowego wschodu. Podczas burz porywy wiatru będą osiągać do 90 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne - czwartek 18.08

Wilgotność powietrza sięgnie około 60-70 procent. W całym kraju będzie gorąco i parno, a warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo w czwartek
Warunki biometeo w czwartektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Czwartek w Warszawie zapowiada się pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 st. C. Powieje południowo-wschodni wiatr, będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka pogodny czwartek. Termometry pokażą maksymalnie 29 st. C. Wiatr będzie słaby i Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie osiągnie 1013 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Dzień w Poznaniu będzie pogodny. Temperatura maksymalna sięgnie 33 st. C. Z południowego wschodu powieje słabo i umiarkowanie. W południe na barometrach zobaczymy 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

W czwartek mieszkańcy Wrocławia będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Jedynie pod wieczór pojawią się chmury. Temperatura maksymalna wyniesie 33 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe barometry pokażą 995 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Mieszkańcy Krakowa będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. Temperatura maksymalna sięgnie 31 st. C. Południowo-wschodni wiatr, który będzie słaby i umiarkowany. W południe na barometrach zobaczymy 984 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości