Pogoda na 16 dni: wreszcie jest szansa na duże ocieplenie

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: wreszcie jest szansa na duże ocieplenie
Pogoda na 16 dni: wreszcie jest szansa na duże ocieplenietvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: wreszcie jest szansa na duże ocieplenie

Wkrótce na termometrach zobaczymy prawie 20 stopni. Sprawdź, co w swojej autorskiej długoterminowej prognozie pogody na 16 dni przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Pogodne wyże, które od wielu dni zapewniają nam słoneczną i czasami chłodną aurę, zmieniają swoje położenie, co istotnie wpłynie na temperaturę w naszej części Europy. Najważniejsza dla nas zmiana polega na tym, że centrum wyżu dotychczas ulokowane na wschód od Polski, teraz będzie znajdować się nad środkową częścią kontynentu. To spowoduje, że po obrzeżach tego wyżu najchłodniejsze masy powietrza będą płynąć już tylko na wschód Europy, a do nas zacznie stopniowo docierać łagodniejsze, cieplejsze powietrze z zachodu i południa (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

Po weekendzie z dnia na dzień będzie robić się coraz cieplej i już w połowie tygodnia będzie nawet 17-18 stopni. Później, czyli w ostatnich dniach marca, temperatura trochę się obniży i będzie od około 10 stopni we wschodniej Polsce do 15-16 na zachodzie. Z kolei na początku kwietnia czeka nas chwilowe, ale mocne ochłodzenie i przez kilka dni temperatura nie będzie przekraczać 10 stopni. Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości