Pogoda na 16 dni: gorące powietrze w drodze do Polski

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: gorące powietrze w drodze do Polski
Pogoda na 16 dni: gorące powietrze w drodze do Polskitvnmeteo.pl
wideo 2/3
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: gorące powietrze w drodze do Polski

W najbliższych dniach możemy spodziewać się prawie 30 stopni, gorący będzie również kolejny weekend. Sprawdź, co w długoterminowej, autorskiej prognozie pogody na 16 dni przewiduje prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Ten spodziewany powiew lata będziemy zawdzięczać niżowi, który na początku tygodnia znajdzie się na zachód od naszych granic, a dokładnie w pobliżu Danii. Po wschodniej stronie tego niżu, a więc między innymi nad Polską, będzie płynąć strumień bardzo ciepłego powietrza, które z południa przez centrum Europy dotrze aż do Skandynawii. Z kolei po drugiej, zachodniej stronie wspomnianego niżu, będzie napływać dużo chłodniejsze powietrze na przykład do Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

Ciepły początek tygodnia, gorący weekend

Przed nami bardzo ciepły początek tygodnia i 28 stopni we wtorek na południu kraju. Jeszcze goręcej, bo 29 stopni będzie w czasie najbliższego weekendu. Później, w połowie miesiąca, przyjdzie ochłodzenie i przez dwa dni na termometrach zobaczymy tylko około 20 stopni. Następne dni ponownie będą cieplejsze i temperatura wzrośnie do 26, 27 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości