Pogoda na 16 dni: nieprędko znów będzie gorąco

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: nieprędko znów będzie gorąco
Pogoda na 16 dni: nieprędko znów będzie gorącotvnmeteo.pl
wideo 2/3
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: nieprędko znów będzie gorąco

Pod koniec maja i na początku czerwca czasami będzie tylko kilkanaście stopni. Sprawdź długoterminową, autorską prognozę pogody na 16 dni prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Oprócz chłodnych dni, możemy liczyć oczywiście również na zdecydowanie cieplejszą pogodę, ale przez najbliższe dwa tygodnie nie widać napływu gorących mas powietrza - na przykład z Afryki - do Polski. Wiąże się to z tym, że zarówno teraz, jak i przez następne dni, w naszej części Europy będziemy mieć do czynienia na ogół z zachodnią cyrkulacją powietrza - cieplejszą dla nas, gdy powietrze napłynie z południowego zachodu, a chłodniejszą, gdy dotrze do Polski z północnego zachodu (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa nad Europątvnmeteo.pl

Akurat w czasie weekendu zrobi się dużo chłodniej

W nowym tygodniu, do piątku włącznie, czeka nas pogoda z typowo majową temperaturą w zakresie od 16 do 23 stopni. Później, czyli akurat w czasie weekendu, zrobi się dużo chłodniej i na północy będzie zaledwie 13 stopni, a na południu 17-18.

Następnie, już na przełomie maja i czerwca, temperatura będzie wyższa, ale maksimum, jakiego możemy spodziewać się w tym czasie, to nie więcej niż 23 stopnie i podobne wskazania na termometrach zobaczymy do 7 czerwca. Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego:  Andrzej Lisowski Travel / Shutterstock.com, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości