Najnowsza prognoza pogody na weekend. Wielu z nas czekają chwile z groźnymi zjawiskami

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w dniach 2-6.10
Prognozowana temperatura w dniach 2-6.10ventusky.com
wideo 2/2
Pogoda na pięć dni

W wielu miejscach w weekend spodziewamy się gwałtownych zjawisk. Burze nie odpuszczą także po niedzieli. Jeśli chodzi o upał, to nie zanotujemy go jedynie w poniedziałek.

Sobota na samym wschodzie zapowiada się przeważnie słonecznie. W pasie zachodnim i centralnym wystąpi umiarkowane i duże zachmurzenie, spadnie przelotny deszcz oraz pojawią się burze z opadami do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i porywami wiatru do 60-90 kilometrów na godzinę. Miejscami - szczególnie na Śląsku, Kujawach i w Małopolsce - może spaść grad. Temperatura maksymalna sięgnie od 22 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu, skręcający w kierunku północno-zachodnim.

W niedzielę w pasie dzielnic centralnych pojawi się zmienne zachmurzenie, wystąpią też przelotne opady deszczu i burze. Wyładowaniom towarzyszyć mają opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatry do 60-80 km/h. W pozostałych regionach będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Kujawach i w centrum do 30 st. C na Podkarpaciu. Północno-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognozowana temperatura w dniach 20-24.08
Prognozowana temperatura w dniach 20-24.08ventusky.com

Pogoda w kolejnym tygodniu

Poniedziałek na zachodzie kraju zapowiada się słonecznie. W pozostałych regionach niebo będzie przysłonięte zmiennym zachmurzeniem, mogą pojawić się opady deszczu do 10 l/mkw., a na wschodzie niewykluczone są także burze z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie od 23 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiatr, wiejący z północy, będzie słaby i umiarkowany.

We wtorek słonecznie będzie jedynie na Podlasiu. Na pozostałym obszarze kraju pojawi się deszcz, nie zabraknie także burz z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 22 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, a powieje z kierunków wschodnich.

Środa na zachodzie i północy będzie słoneczna. W innych regionach przelotnie popada, może też zagrzmieć. Podczas burz spodziewane są opady deszczu do 10-20 l/mkw. i porywy wiatry do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 27 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Ze zmiennych kierunków powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Prognozowana temperatura w dniach 20-24.08
Prognozowana temperatura w dniach 20-24.08ventusky.com

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości