Burze z gradem. Gdzie mogą zostać wydane alerty IMGW

Aktualizacja:
Autor:
kw,anw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Synoptycy IMGW planują w najbliższych dniach wydać ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. Niebezpieczeństwo mogą stanowić burze z gradem.

Na wtorek i kolejne dni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje możliwość wydania alertów IMGW pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorek - burze z gradem

We wtorek burze z gradem spodziewane są w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim, małopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim (w powiatach wschodnich) i wielkopolskim (w powiatach południowo-wschodnich).

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorekIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na środę - burze z gradem

Prognoza zagrożeń na środę obejmuje regiony wschodnie. Niebezpiecznie może być w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, łódzkim (z wyłączeniem powiatów położonych na zachodzie regionu), mazowieckiem, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na środęIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartek - burze z gradem

W czwartek alarmy przed burzami z gradem może dotyczyć województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartekIMGW

Czym jest prognoza zagrożeń

Prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:kw,anw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości