Kiedy upał zelżeje? I czy przestanie grzmieć? Pogoda na pięć dni

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w dniach 31.03-4.04
Prognozowana temperatura w dniach 31.03-4.04ventusky.com
wideo 2/3
Pogoda na pięć dni

W najbliższych dniach upał nie odpuści, chłodniej może zrobić się dopiero na początku przyszłego tygodnia. Nie widać też końca niebezpiecznych zjawisk.

Czwartek w całym kraju przyniesie zmienne zachmurzenie. Od Pomorza, przez Kujawy, Wielkopolskę, Ziemię Łódzką, po Śląsk i Małopolskę okresami chmur będzie więcej, może też przelotnie padać i grzmieć. Podczas burz spodziewane są opady do 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna sięgnie od 25 stopni Celsjusza na Pomorzu Gdańskim do 32 st. C na Podkarpaciu. Powieje wschodni słaby i umiarkowany wiatr.

Piątek na Nizinie Szczecińskiej przyniesie przelotny deszcz i burze. Podczas wyładowań suma opadów może sięgnąć 10-20 l/mkw., a porywy wiatru rozpędzać się do 60-80 km/h. W pozostałej części kraju będzie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie od 29 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 34 st. C na Podkarpaciu. Ze wschodu powieje słaby wiatr.

Prognoza temperatury na kolejne dni
Prognoza temperatury na kolejne dniventusky.com
Prognoza opadów na kolejne dni
Prognoza opadów na kolejne dniventusky.com

Pogoda na weekend

Sobota na Śląsku upłynie pod znakiem przelotnego deszczu i burz. Wyładowaniom towarzyszyć będą opady do 10-20 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 km/h. W innych regionach dzień zapowiada się słonecznie. Termometry pokażą maksymalnie od 26 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu.

W niedzielę mieszkańcy zachodnich regionów muszą liczyć się z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Podczas wyładowań spadnie deszcz do 10-20 l/mkw. i powieje z prędkością 60-80 km/h. W pozostałej części kraju będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W poniedziałek spodziewane jest umiarkowane i duże zachmurzenie, a także przelotny deszcz i burze z opadami do 10-20 l/mkw. i porywami wiatru do 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 28 st. C na Podkarpaciu. Z północnego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Prognoza porywów wiatru na kolejne dni
Prognoza porywów wiatru na kolejne dniventusky.com

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości