TVN Meteo | Pogoda

Kilka stopni mrozu przy gruncie. IMGW wydał ostrzeżenia

TVN Meteo | Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
kw,
anw,
ps//rzw
Źródło:
IMGW
Pogoda w nocy 15/16.08
Pogoda w nocy 15/16.08tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Synoptycy IMGW wydali alarmy pierwszego stopnia przed przymrozkami. Najbliższej nocy i w sobotę o poranku temperatura przy gruncie może spaść do -2 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach zagrożeniem mogą być opady śniegu oraz oblodzenie.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia i prognozę zagrożeń pogodowych na kolejne dni.

Alerty IMGW: przymrozki

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami wydano dla województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego (z wyjątkiem północnych powiatów) oraz kujawsko-pomorskiego, dla powiatów: sępoleńskiego, tucholskiego, świeckiego, grudziądzkiego i Grudziądz.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza miejscami do około -1 stopnia Celsjusza, a przy gruncie do -2 st. C. Alerty będą ważne do godziny 8 w sobotę.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę

Synoptycy planują w sobotę wydać ostrzeżenia przed przymrozkami w niemal w całym kraju. Tylko w nadmorskich powiatach województw pomorskiego i zachodniopomorskiego alerty mogą się nie pojawić.

Również oblodzenia mogą dać się we znaki. Ostrzeżenia przed nimi mogą zostać wydane w województwach: śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Mogą wystąpić również opady śniegu. Przewidywane są w woj. małopolskim w powiecie tatrzańskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotętvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielę

W Wielkanoc również prognozowany jest spadek temperatury przy gruncie poniżej zera stopni Celsjusza. Przymrozki mogą objąć niemal całą Polskę. Alerty przed nimi nie pojawią się w woj. zachodniopomorskim, a także w powiatach położonych na północy woj. lubuskiego oraz w powiatach północnych i zachodnich woj. pomorskiego.

Oblodzenia prognozowane są w województwach: śląskim (w powiatach południowych), małopolskim, lubelskim i podkarpackim.

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielętvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek

W poniedziałek przymrozki mogą dać się we znaki mieszkańcom województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego.

Mogą też wystąpić oblodzenia w powiatach południowych województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorek

We wtorek alerty przed oblodzeniem i przymrozkami mogą zostać wydane w południowych powiatach województw małopolskiego i podkarpackiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorektvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Zagrożenia zimoweRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:kw, anw, ps//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości