TVN Meteo | Pogoda

Silny wiatr. Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielę

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw,kw,ps/dd
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na czwartek, 19.05
Prognoza pogody na czwartek, 19.05tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 06.11

Niedziela w Polsce może być wietrzna. Najsilniejsze porywy wiatru przewidywane są dla powiatów nadmorskich. IMGW wydał prognozę zagrożeń pogodowych.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej planują w niedzielę wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem.

Alerty mogą obowiązywać w województwie pomorskim, w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim i puckim, a także w woj. zachodniopomorskim, w powiatach: Świnoujście, kamieńskim, gryfickim, kołobrzeskim, koszalińskim, Koszalin i sławieńskim.

Pierwszy stopień ostrzeżenia zakłada wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 70-72 kilometrów na godzinę i porywów wiatru do 65-90 km/h.

Prognoza zagrożeń IMGWIMGW

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Prędkość i siła wiatru - jak je określamyPAP/Adam Ziemienowicz

Autor:anw,kw,ps/dd

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości