Alerty IMGW. Intensywne opady śniegu w dwóch województwach

Aktualizacja:
Autor:
kw,
ps//rzw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 28.11

IMGW wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu dla południowo-zachodniej Polski. Na kolejne dni dla różnych regionów kraju prognozowane są również silne porywy wiatru, a na drogach ma być ślisko.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne

Alerty IMGW: intensywne opady śniegu

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla województw:

- dolnośląskiego, dla powiatów: karkonoskiego, Jelenia Góra, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, Wałbrzych, kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego, świdnickiego, wrocławskiego, strzelińskiego i oławskiego;

- opolskiego, dla powiatów: namysłowskiego, kluczborskiego, opolskiego, Opole, brzeskiego, nyskiego, prudnickiego, krapkowickiego i głubczyckiego.

Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 centymetrów. Alerty będą ważne w godzinach 10-22 w niedzielę.

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielę

Oprócz Dolnego Śląska i Opolszczyzny na niedzielę przewidywane są dla przeważającego obszaru województwa warmińsko-mazurskiego, całego woj. łódzkim, woj. opolskiego z wyjątkiem wschodnich powiatów, woj. dolnośląskiego z wyjątkiem powiatów na północy oraz południowych powiatów województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielętvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek

W poniedziałek intensywnych opadów śniegu należy spodziewać się na całym terenie woj. warmińsko-mazurskiego i podlaskiego oraz częściowo w województwach mazowieckim i lubelskim.

Do śniegu ma dołączyć silny wiatr, który możliwy jest w woj. warmińsko-mazurskim z wyjątkiem wschodnich powiatów, a także na całym obszarze woj. pomorskiego i w północnych powiatach woj. zachodniopomorskiego.

Oprócz tego na drogach mogą pojawić się oblodzenia. Ostrzeżenia możliwe są w województwach zachodniopomorskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorek

Śnieg może intensywnie padać we wtorek w województwach pomorskim i śląskim. Silny wiatr przewidywany jest natomiast dla woj. zachodniopomorskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na środę

W środę alertów można spodziewać się w związku z silnym wiatrem. Niebezpiecznie może być w woj. zachodniopomorskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na środętvnmeteo.pl za IMGW
Jak powstaje i ile ważny śniegPAP

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Według definicji IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP

Autor:kw, ps//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości