TVN Meteo | Pogoda

Słoneczna pogoda w Beskidach. Korzystne warunki dla turystów

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
ps
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl
Pogoda na sobotę
Pogoda na sobotętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 9.10

Sobota w Beskidach rozpoczęła się chłodno, rano w niektórych miejscach było zaledwie 0 stopni Celsjusza, wiał też silny wiatr. Jest jednak słonecznie, pogoda sprzyja wędrówkom - poinformował ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- W sobotę rano było chłodno. Na Markowych Szczawinach, Hali Miziowej i Klimczoku było zero stopni Celsjusza. Na Przysłopiu i Leskowcu termometry wskazywały trzy stopnie, w Szczyrku były cztery stopnie. Dodatkowo w rejonie Klimczoka i Leskowca wiał dość silny, porywisty wiatr - przekazał ratownik dyżurny Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak zaznaczył, "od rana jest jednak słonecznie, więc odpowiednio ubrani turyści nie odczują chłodu". - Poprawiły się warunki na szlakach turystycznych. Są dobre i bardzo dobre. Widoczność jest dobra. To dobry dzień na wycieczkę w góry - dodał goprowiec.

W sobotę na słoneczną aurę można liczyć na obszarze całej Polski. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 10 do 15 st. C.

Pogoda w górach. Aplikacja "Ratunek"

Dzień staje się coraz krótszy. Należy brać to pod uwagę planując dłuższą wędrówkę. Turyści, którzy wybiorą się na szlaki muszą pamiętać o odpowiednim obuwiu, nieprzemakalnej kurtce i kijkach, które pomogą zachować równowagę. Niezbędny jest zapas wody. Należy mieć przy sobie naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek".

GOPR w razie wypadku można wezwać pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego: 985 lub 601 100 300.

Autor:ps

Źródło: PAP, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości