TVN Meteo | Pogoda

Alerty IMGW. Silny wiatr na północy kraju

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
ps
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 23.10

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na północy Polski. Jak przewidują synoptycy, porywy mogą sięgać nawet 90 kilometrów na godzinę. Lokalnie niewykluczone są burze.

W sobotę w Polsce nadal ma silnie wiać. W części kraju obowiązują ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: silny wiatr

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w nadmorskich powiatach województw zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz w woj. warmińsko-mazurskim, w powiatach: elbląskim, Elbląg i braniewskim.

Na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim średnia prędkość wiatru osiągnie od 35 do 50 kilometrów na godzinę, w porywach do 90 km/h. Alerty będą ważne do godziny 12 w sobotę.

Na Warmii i Mazurach, gdzie ostrzeżenia stracą ważność o pół godziny później, średnia prędkość wiatru wyniesie od 30 do 45 km/h, w porywach do 75 km/h. Tutaj lokalnie możliwe są także burze.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWtvnmeteo.pl za IMGW
PAP/Adam Ziemienowicz

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Alarm pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie wichuryRCB

Autor:ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości