Kolejna noc z przymrozkami. Ostrzeżenia IMGW w większości kraju

Aktualizacja:
Autor:
kw,anw,ps//rzw,dd
Źródło:
IMGW
Pogoda w nocy 28/29.11
Pogoda w nocy 28/29.11tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Alerty IMGW przed przymrozkami obowiązują na terenie 15 województw. Temperatura w nocy z niedzieli na poniedziałek lokalnie może spaść przy gruncie do -7 stopni Celsjusza.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Alerty IMGW: przymrozki

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami wydano dla niemal całego kraju. Alerty nie obowiązują w województwie lubuskim.

Na przeważającym obszarze pozostałych regionów prognozowana jest temperatura minimalna powietrza od -4 do -1 stopnia Celsjusza, zaś przy gruncie od -5 do -2 st. C, lokalnie do -7 st. C.

Alarmy stracą ważność o godzinie 8 w poniedziałek.

Ostrzeżenia IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zagrożenia zimoweRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:kw,anw,ps//rzw,dd

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości