TVN Meteo | Pogoda

Alerty przed przymrozkami w części kraju. W święta mogą objąć całą Polskę

TVN Meteo | Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
kw,anw//rzw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami i spadkiem temperatury przy gruncie do -3 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach zjawiska te mogą objąć nawet całą Polskę.

Jak przewidują synoptycy, czwartek jest ostatnim ciepłym dniem z pogodną aurą. Później będzie padać deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w związku z przymrozkami. Obowiązuje też prognoza pogodowych zagrożeń na kolejne dni, obejmująca poza przymrozkami także oblodzenie.

Alerty IMGW - przymrozki

Alarmy pierwszego stopnia przed przymrozkami obowiązują w województwie podkarpackim, w powiatach: sanockim, leskim, bieszczadzkim. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1 stopnia Celsjusza, przy gruncie do -3 st. C.

Ostrzeżenia ważne będą od godziny 23 w czwartek do godz. 8 w piątek.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na piątek - przymrozki

W piątek wydane mogą zostać alarmy przed przymrozkami w województwach zachodniopomorskim (poza nadmorskimi powiatami) i pomorskim (z wyłączeniem powiatów położonych na wschodzie).

Prognoza zagrożeń IMGW na piątekIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę - przymrozki i oblodzenie

W sobotę pogoda może stwarzać zagrożenia na całym obszarze Polski.

W niemal całym kraju - z wyjątkiem województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego - można spodziewać się przymrozków.

Oprócz tego wystąpić mogą oblodzenia. Prognozowane są we wschodniej części Polski, a więc w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotęIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielę - przymrozki i oblodzenie

Takich samych utrudnień możemy spodziewać się w Wielkanoc. Niedziela przyniesie przymrozki dla prawie całego kraju, z wyłączeniem powiatów warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Utrudniające podróżowanie oblodzenia mogą pojawić się w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielęIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek - przymrozki i oblodzenie

W poniedziałek przymrozki mogą dać się we znakiem mieszkańcom niemal całej Polski. IMGW nie prognozuje wydania przed nimi alertów jedynie w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim.

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałekIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Autor:kw,anw//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości