TVN Meteo | Pogoda

Alerty IMGW - opady marznące i intensywne opady śniegu. Prognoza zagrożeń

TVN Meteo | Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
anw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 07.12

Synoptycy IMGW planują wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi i intensywnymi opadami śniegu. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Na chwilę odpoczniemy od zimowych utrudnień. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń z której wynika, że opady marznące i intensywne opady śniegu mogą stanowić niebezpieczeństwo w czwartek i piątek.

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartek - opady marznące

IMGW planuje w czwartek wydać alerty pierwszego stopnia przed opadami marznącymi w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na czwartektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na piątek - opady marznące i intensywne opady śniegu

W piątek mogą pojawić się alarmy przed opadami marznącymi w województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim.

Oprócz tego prognozuje się intensywne opady śniegu. Ostrzeżenia przed tym zagrożeniem mogą pojawić się w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim i lubelskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na piątektvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP

Autor:anw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości