Niebezpieczne warunki jazdy. Alerty IMGW w połowie województw

Aktualizacja:
Autor:
kw,
anw,
ps
Źródło:
IMGW
Pogoda na noc 29/30.03
Pogoda na noc 29/30.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 04.02

Na drogach i chodnikach dużej części kraju nocą z czwartku na piątek będzie ślisko. Marznące opady mogą powodować gołoledź. Ostrzeżenia IMGW obowiązują na terenie ośmiu województw.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Alerty IMGW pierwszego stopnia: opady marznące

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi obowiązują w województwach:

- warmińsko-mazurskim i mazowieckim (z wyłączeniem powiatów północno-zachodnich), gdzie stracą ważność o godzinie 8 w piątek;

- podlaskim, gdzie ważne będą w godzinach 2-15 w piątek;

- lubelskim i podkarpackim, gdzie ważne będą w godzinach 1-11 w piątek;

- małopolskim, gdzie ważne będą od godz. 23 w czwartek do godz. 9 w piątek;

- świętokrzyskim, gdzie ważne będą od godz. 23 w czwartek do godz. 7 w piątek;

- śląskim, gdzie stracą ważność o godz. 1 w piątek.

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGWIMGW
Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zagrożenia zimoweRządowe Centrum Bezpieczeństwa

Autor:kw, anw, ps

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości