TVN Meteo | Pogoda

Alerty IMGW - oblodzenia i intensywne opady śniegu. Prognoza zagrożeń

TVN Meteo | Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl, IMGW
Prognoza pogody na poniedziałek 24.01
Prognoza pogody na poniedziałek 24.01tvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś 4.12

W nadchodzących dniach na drogach i chodnikach może pojawić się oblodzenie. Sprawi, że zrobi się ślisko i niebezpiecznie. Może też sypać śnieg. IMGW wydał prognozę pogodowych zagrożeń.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali prognozę zagrożeń na najbliższe dni.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotę - oblodzenie

W sobotę we znaki może dać się oblodzenie. Ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia mogą zostać wydane dla województwa zachodniopomorskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na sobotęIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielę - oblodzenie

W niedzielę ślisko może być w większej części kraju. Ostrzeżenia przed oblodzeniem mogą zostać wydane dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Prognoza zagrożeń IMGW na niedzielęIMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek - oblodzenie i intensywne opady śniegu

Synoptycy mogą wydać ostrzeżenia przed oblodzeniem także w niedzielę. Alarmy przed tym zagrożeniem mogą pojawić się w województwie lubelskim.

Z kolei w województwie podkarpackim prognozowane są intensywne opady śniegu.

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałekIMGW

Prognoza zagrożeń na wtorek - oblodzenie

Alertów przed oblodzeniami można spodziewać się także we wtorek. Niebezpiecznej pogody należy spodziewać się w województwach mazowieckim i lubelskim.

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorekIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Czym jest prognoza zagrożeń IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Jak powstaje "szklanka" na drogachPAP

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl, IMGW

Źródło zdjęcia głównego: meteo

Pozostałe wiadomości