TVN Meteo | Pogoda

Przymrozki mogą wrócić na początku przyszłego tygodnia. Prognoza zagrożeń IMGW

TVN Meteo | Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
as,kw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na noc, 18/19.05
Prognoza pogody na noc, 18/19.05tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na początku przyszłego tygodnia może wydać alarmy pierwszego stopnia przed przymrozkami. Sprawdź, gdzie pogoda może stać się groźna.

W sobotę i niedzielę pogoda nie powinna stanowić dla nas zagrożenia, ale na początku przyszłego tygodnia może czekać nas powrót przymrozków.

Prognoza zagrożeń IMGW na poniedziałek - przymrozki

Synoptycy IMGW przewidują, że w poniedziałek ostrzeżenia zostaną wydane dla województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

Prognoza zagrożeń na poniedziałektvnmeteo.pl za IMGW

Prognoza zagrożeń IMGW na wtorek - przymrozki

We wtorek przymrozki także mogą się pojawić. Alarmy przed tym zagrożeniem mogą zostać wydane we wszystkich województwach z wyjątkiem łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

Prognoza zagrożeń na wtorektvnmeteo.pl za IMGW

Czym jest prognoza zagrożeń

Zgodnie z definicją IMGW prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:as,kw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości