TVN Meteo | Pogoda

Alerty IMGW - burze z ulewnym deszczem. Synoptycy ostrzegają

TVN Meteo | Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
kw,
anw,
ps/dd,rzw
Źródło:
IMGW
Pogoda na noc 3/4.07
Pogoda na noc 3/4.07tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

IMGW wciąż ostrzega przed burzami z ulewnym deszczem. Synoptycy wydali alarmy pierwszego stopnia. Sprawdź, gdzie pogoda pozostanie niebezpieczna.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

Alerty IMGW - silny deszcz z burzami

W części kraju możliwe są intensywne opady deszczu, którym mogą towarzyszyć burze. Ostrzeżenia wydane zostały dla województw:

- warmińsko-mazurskiego, dla wschodnich powiatów;

- podlaskiego;

- mazowieckiego, w powiatach: ostrołęckim, Ostrołęka, makowskim, ostrowskim, węgrowskim, sokołowskim, siedleckim, Siedlce, łosickim;

- lubelskiego, dla powiatu łukowskiego.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami wyniesie od 25 do 35 l/mkw. Możliwe są burze z porywami wiatru do 65 km/h, na południu kraju początkowo w godzinach południowych.

Na Mazowszu i Lubelszczyźnie ostrzeżenia wygasną o godz. 22 w środę, natomiast na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach stracą ważność o północy ze środy na czwartek.

Alerty IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zasady bezpieczeństwa w trakcie burzyRCB

Autor:kw, anw, ps/dd,rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości