TVN Meteo | Pogoda

Alerty IMGW - burze z gradem. W niektórych powiatach wciąż może zagrzmieć

TVN Meteo | Pogoda

Aktualizacja:
Autor:
kw,
as//rzw
Źródło:
IMGW
Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. W niektórych regionach obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia, zwane żółtymi. Sprawdź, gdzie wydano alerty.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne.

Alerty IMGW pierwszego stopnia - burze z gradem

Pierwszy stopień ostrzeżeń przed burzami z gradem wydany został w województwie podlaskim. Alerty będą obowiązywały do godz. 18 w południowej części województwa i do godz. 19 w północnej

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 30 l/mkw. oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami może padać grad.

Ostrzeżenia meteorologiczne - burze z gradem. Sobota 2.07.22 po godzinie 17IMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Jak powstają burze z grademPAP/Maria Samczuk, Adam Ziemienowicz

Autor:kw, as//rzw

Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości