Najnowsze

Żyją jak pies z... żółwiem

Najnowsze

Reuters TVŻółw bawi się w berka z psem

Dolly i Sheldon uwielbiają bawić się razem w berka. I może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Sheldon jest żółwiem.

Żółwie uważa się za leniwe i ślamazarne. Jednak, jak widać na załączonym obrazku, suce rasy Pit Bull nie przeszkadza to w najmniejszym stopniu w uciekaniu przed nim z radością. W przyjaźni nie ma miejsca na stereotypy i uprzedzenia. Dla Dolly żółw pustynny Sheldon jest najlepszym towarzyszem zabaw.

Gry i zabawy

Odkąd Sheldon, 8-letni żółw pustynny oraz Dolly, trzyletnia suka rasy Amerykański Pit Bull Terrier, zamieszkały razem, stały się najlepszymi przyjaciółmi. Oba zwierzaki zostały przygarnięte ze schroniska. Według Cythii Jones, która je adoptowała, zabawa w berka, widoczna na filmie, należy do ich ulubionych. Od czasu do czasu Dolly próbuje też zmuszać Sheldona do zabawy swoją ulubioną piłką, jednak jego zainteresowanie tą zabawą jest jak dotąd umiarkowane.

- Sheldon przybył do nas całkiem niedawno, około 8 miesięcy temu - mówi Jones.- Chodzi za moim mężem i za mną, kiedy pracujemy w ogrodzie i uwielbia podjadać truskawki i płatki róż. Jest bardzo ciekawski. Przywiązał się także do jednego z naszych osiołków.

Oswojony olbrzym

Niepozorny na razie Sheldon może osiągnąć w przyszłości 0,5 metra długości i ważyć około 50 kilogramów. Mimo swoich pokaźnych rozmiarów, żółwie pustynne należą do zwierząt raczej nieśmiałych. Zaniepokojone natychmiast chowają głowę do skorupy, zasłaniając otwór przednimi kończynami. Wygląda na to, że z w towarzystwie Pit Bulla Sheldon czuje się swobodnie.

Autor: ab/mk / Źródło: Reuters TV

Źródło zdjęcia głównego: Reuters TV

Pozostałe wiadomości